Senát bude rozhodovat o službách státu a pravidlech makléřů

11.12.2019 6:08

Vyřizování úředních záležitostí elektronicky nebo pravidla pro realitní makléře mají zavést zákony, o nichž dnes rozhodne Senát. Má také schvalovat zvýšení příspěvku státu na zdravotně postižené zaměstnance. Očekávané bude projednávání novely, která umožní nahradit premiéra Andreje Babiše (ANO) v čele vládní rady pro fondy EU jiným členem kabinetu.

Senát bude rozhodovat o službách státu a pravidlech makléřů
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR
reklama

Senátní výbor pro veřejnou správu chce do novely doplnit výslovné ustanovení, že člen této rady nesmí být ve střetu zájmů podle pravidel EU. Tuto podmínku by podle informací z auditu Evropské komise nesplňoval právě premiér Babiš.

Podle auditu EK, který zveřejnila některá média, Babiš porušil české i evropské předpisy o střetu zájmů. Nadále totiž ovládá holding Agrofert, který pobírá unijní dotace, stojí v dokumentu. Česko tak podle auditu přijde zřejmě o stovky milionů korun.

V úvodu schůze senátoři na návrh svého předsedy Jaroslava Kubery (ODS) uctí minutou ticha památku obětí úterní střelby v ostravské nemocnici. Tato událost se asi odrazí i na projednávání petice za zachování práva legálně vlastnit střelné zbraně, která vznikla v reakci na snahy EU držení zbraní omezit.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…