Senátoři letos také ustavili komisi k vyhodnocení auditů EU, které se týkají premiéra Andreje Babiše (ANO) a vyplácení unijních dotací. Babiš je podezřelý ze střetu zájmů, na čemž se také komise předběžně shodla. Důvodem jsou dotace pro holding Agrofert. Premiér to opakovaně odmítá. Argumentuje tím, že firmu převedl do svěřenských fondů. Komise audity ani po půlročním snažení nezískala; ministerstva se odvolávala na to, že texty jsou důvěrné. Komise si lhůtu na své šetření nechala prodloužit až do podzimu příštího roku.
Horní komora Parlamentu se letos sešla na deseti schůzích, projednala sedm desítek zákonů poslaných Sněmovnou. Schválila z nich jen čtyři desítky, tedy zhruba polovinu. Osm zákonů Senát odmítl. Patřilo mezi ně například dodatečné zdanění náhrad církvím za nevydaný majetek. Sněmovna sice i v tomto případě Senát přehlasovala, Ústavní soud ale poté dal senátorům za pravdu a normu odmítl.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Nelegální migrace
Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda
Další články z rubriky
4:45 Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze
Za Fialovy vlády vznikl v Poslanecké sněmovně orgán, který měl prosazovat „havlovskou“ lidskoprávní …
- 15:00 „To musíte vydržet.“ Mlátili ho na Ukrajině, soudil se v ČR a takto dopadl
- 13:25 „Tak to je ten dobrák, co dal 100 mega na zlatou toaletu.“ Rušno s drony
- 8:47 Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky
- 18:13 Trump, Síkela a kapitalismus. Levice už netřeba. Vývoj podle Kellera
- 20:40 Monstra mezi námi



