Senát odpoledne nabídne trojici koncertů k listopadu 1989

07.09.2019 7:05

Trojici koncertů dnes nabídne tradiční setkání senátorů s občany ve Valdštejnské zahradě. Během odpoledne se postupně představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Václav Neckář se skupinou Bacily a HarmCore Jazz Band.

Senát odpoledne nabídne trojici koncertů k listopadu 1989
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Jeden z vchodů do Senátu
reklama

Setkání se letos poprvé koná pod záštitou loni zvoleného předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). „Mám totiž debaty s občany moc rád a navíc si myslím, že každý by měl jednou za rok vyrazit do Prahy a navštívit centrum naší krásné metropole,“ uvedl předseda horní komory Parlamentu.

Návštěvníci budou mít příležitost si kromě poslechu hudby prohlédnout Valdštejnský palác, v němž se konají jednání senátorů, zavítat do Výstavní síně na expozici Příběh klobouku. V zahradě budou moci obdivovat místní flóru i faunu, letos čerstvě obohacenou o pár pavích mláďat. Zahrada i palác budou otevřeny od 13:15 do 18:00.

Na říjen Senát chystá k výročí pádu socialismu v někdejším Československu výstavu k 30 letům obnoveného skautingu. V listopadu k ní přibude výstava historických artefaktů z roku 1989 a tři konference. Senátoři plánují také slavnostní shromáždění k listopadovým událostem. Přímo 17. listopadu se v sídle horní komory Parlamentu uskuteční zasedání předsedů parlamentů zemí Visegrádské čtyřky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

20:10 Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookov…