Senát právě schválil izolačku, informovala ministryně Maláčová

04.03.2021 15:46

„Od 1. března do konce května vám bude v případě vaší karantény nebo izolace zaměstnavatel vyplácet nad rámec běžné nemocenské až 370 Kč za každý kalendářní den po dobu 14 dnů. Na příspěvek budou mít nárok i dohodáři, kteří si platí nemocenské pojištění,“ informovala ministryně Maláčová na Facebooku.

Senát právě schválil izolačku, informovala ministryně Maláčová
Foto: Screen ČT24
Popisek: Ministryně Jana Maláčová na tiskové konferenci

„Věřím, že i tímto opatřením se eliminují obavy zaměstnanců z poklesu příjmů v karanténě a spolu s pravidelným testováním v průmyslu snížíme křivku našeho “ostrůvku beznaděje“,“ dodala Maláčová. 
 
„Proč je to dobrý návrh? Pokud lidé nebudou mít obavy o pokles svých příjmů, nebudou chodit s covidem do práce. Také se nebudou bát hygieně nahlásit ty, se kterými byli v kontaktu. Tím pádem se nebudeme motat v pandemickém bludném kruhu a začneme brzy zase žít,“ doufá ministryně.
 
 
„Pandemie tvrdě dopadá nejen na zdraví a životy, ale i na rozpočty domácností. Milióny lidí svírá strach o živobytí. Karanténa dnes znamená propad významné části příjmů a pro spoustu lidí je takřka neřešitelným problémem. Proto dnes nutně a co nejdříve potřebujeme motivovat k péči o zdraví své i svých blízkých všechny, kteří se dostali do styku s koronavirem. A takovou motivaci představuje navýšení náhrady příjmu v karanténě,“ vysvětlila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová důvody své důvody k izolačce. 
 
Podle ní jsou nejlepším řešením celé pandemie respirátory, testování v průmyslu, trasování, Izolačka a co nejširší očkování. „Jenom tenhle mix nás může vyvést ze zdravotního a ekonomického marasmu, ale i z "depky“, kterou všude kolem sebe vnímám,“ napsala na Facebook. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jádro a plyn. Fiala našel spojence. A teď vyrazit do EU

17:53 Jádro a plyn. Fiala našel spojence. A teď vyrazit do EU

Poprvé od nástupu nové vlády Petra Fialy (ODS) zasedala dnes tripartita, jednala o epidemii a zelené…