Senát rozhodne o vytvoření komise k auditním zprávám Evropské komise

13.06.2019 9:07

Senát dnes rozhodne o ustavení komise, která se má věnovat auditním zprávám ohledně premiéra Andreje Babiše (ANO) a unijních dotací do zemědělství. Vznik komise je reakcí na to, že vláda odmítla předběžné návrhy auditů zveřejnit. Předpokládá se, že toto téma bude hlavní náplní dopoledního jednání horní komory.

Senát rozhodne o vytvoření komise k auditním zprávám Evropské komise
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Komise by podle občanských demokratů měla zajistit objektivní vyhodnocení auditů. Reagovat má na informace, podle nichž jsou kvůli vyplácení dotací ve střetu zájmů jak Babiš, tak ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Podle návrhu auditní zprávy Evropské komise má Babiš stále vliv na svou bývalou firmu Agrofert a jako premiér také na použití peněz Evropské unie.

Komise má mít po dvou členech z každé ze šesti senátorských frakcí, její práce by měla trvat do konce ledna příštího roku. Komise nebude vyšetřovací, má pouze poskytnout zprávu pro postoj horní komory k auditům. Babiš označuje návrh auditu EK za pochybný a za útok na Českou republiku.

Horní komora má projednat rovněž petice týkající se veřejnoprávních médií a šíření kůrovce. Senátoři mají také dokončit druhou volbu spisovatelky Lenky Procházkové členkou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Neočekává se, že by tento opětovný návrh prezidenta Miloše Zemana našel oporu v Senátu, v němž má většinu opozice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…