Senát, sněmovna i Kramářova vila se dnes otevírají pro veřejnost

28. 10. 2014 6:10

Pražané a návštěvníci hlavního města budou mít dnes možnost nahlédnout do řady jindy uzavřených prostor. Při příležitosti státního svátku pořádají den otevřených dveří sněmovna a Senát. Lidé si budou moci v malostranských palácích Parlamentu prohlédnout reprezentační sály i prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony. Otevřou se také Kramářova vila, sídlo českých premiérů, rezidence primátora na Mariánském náměstí a Obecní dům.

Senát, sněmovna i Kramářova vila se dnes otevírají pro veřejnost
Foto: kultura.praha-mesto.cz
Popisek: Obecní dům v Praze

V Kramářově vile zájemci uvidí interiéry i zahrady. Odborný výklad průvodců se zaměří nejen na historii vily, ale i na majitele Naděždu a Karla Kramářovy. Prohlídky v organizovaných skupinách začnou v 10:00 a skončí v 16:00.

Hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých výborů sněmovny si budou moci zájemci prohlédnout od 09:00 do 16:00. Budovami lidi provedou pracovníci Pražské informační služby, kteří je seznámí s architektonickými zajímavostmi, historií a se současným využitím prostor. Do paláců se zájemci dostanou na zhruba hodinovou prohlídku vchodem z Malostranského náměstí.

Senát otevře oba své paláce, Valdštejnský a Kolovratský. V prvním si lidé budou moci v doprovodu průvodců prohlédnout slavnostní Hlavní sál i Jednací sál, Rytířskou a Audienční síň nebo Valdštejnovu pracovnu a Prezidentský salonek. Senát bude mít otevřeno od 10:00 do 17:00, poslední třičtvrtěhodinová prohlídka Valdštejnského paláce začne v 16:00.

Rezidence primátora bude otevřena od 9:00 do 19:00. Prostory Obecního domu si budou zájemci moct prohlédnout od 9:00 do 15:00.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…