Senátní verze daňového balíčku vítá i opozice. Stát musí ušetřit aspoň 70 miliard. Víme kde, řekl Klaus ml.

11.12.2020 15:27

Senátoři ve čtvrtek večer upravili daňový balíček, který má zásadním způsobem změnit daně pro zaměstnance i živnostníky již od ledna příštího roku. Podle senátorů se podařilo dojednat úpravy, které mají vysokou šanci, že projdou také Poslaneckou sněmovnou. To potvrzuje jak ministryně financí Alena Schillerová, tak také zástupci vládní opozice. Jde o to, že senátní úpravy pomohou snížit výpadky daňových příjmů v případě krajů, měst a obcí.

Senátní verze daňového balíčku vítá i opozice. Stát musí ušetřit aspoň 70 miliard. Víme kde, řekl Klaus ml.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama
Se senátní verzí souhlasí například poslanec Václav Klaus ml. „Trikolóra dlouhodobě zastává názor, že daně mají zůstat lidem a ne státu. Ve Sněmovně jsme prosazovali rovnou 15 procent daň pro všechny i vyšší slevu na poplatníka, ale senátní návrh je přijatelný kompromis,“ vysvětlil postoj hnutí předseda Václav Klaus ml. Podle jeho slov tak od nového roku dojde k průměrnému sedmiprocentnímu snížení daní u zaměstnanců. 
 
„To je největší snížení daní za poslední desetiletí. Proto budou poslanci Trikolóry hlasovat pro senátní návrh,“ dodal Klaus. 
 
 
Podle jeho slov však Trikolóra bude i nadále trvat na tom, že stát musí šetřit. „Sami jsme předložili úspory ve výši 70 miliard a podpoříme i další pozměňovací návrhy jiných stran, které výdaje státu snižují. Náš stát se rozrostl do obřích rozměrů a socialisté všech barev ho vyžrali zevnitř. Musí se vrátit ke svým základním funkcím jako je bezpečnost, obrana, infrastruktura, základní školství a další a projít razantní odtučňovací kúrou. Jen tak se bude moci republika po covidové krizi opět vrátit k růstu a prosperitě,“ je přesvědčený Václav Klaus ml. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …