Senátor Antl nemá pro pracující důchodce dobrou zprávu

04.01.2014 18:26

Předseda ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl podal společně s dalšími senátory návrh na zrušení některých ustanovení zákona o daních z příjmů, týkající se protiústavní diskriminace pracujících důchodců. Antl nyní informuje o tom, v jakém stavu se řízení u Ústavního soudu nachází.

Senátor Antl nemá pro pracující důchodce dobrou zprávu
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav Antl

Několik senátorů podalo k Ústavnímu soudu návrh na zrušení části věty zákona o daních z příjmů, která zní následovně: "daň se nesnižuje u poplatníka, který k 1. lednu zdaňovacího období pobírá starobní důchod z důchodového pojištění nebo ze zahraničního povinného pojištění stejného druhu".

Smysl návrhu je jednoduchý, zrušením citovaného textu by podle senátorů došlo k odstranění sociální diskriminace pracujících důchodců. Jde prý totiž o ustanovení, které je od počátku protiústavní.

MPSV se ohradilo a Ústavní soud nenařídil jednání

Vzhledem k tomu, že je Antl spolu s dalšími senátory dle svých slov stále častěji dotazován dotčenými spoluobčany, tedy pracujícími důchodci, kteří jsou inkriminovanou částí zákona diskriminováni, na stav řízení u Ústavního soudu, informuje Antl o průběhu řízení na stránkách ParlamentníchListů.cz. Ovšem dobrou zprávu pro ně nemá.

"Můžeme vás pouze informovat o tom, že jednání dosud nebylo nařízeno, když se proti tomuto návrhu svým vyjádřením ohradilo Ministerstvo práce a sociálních věcí jako účastník řízení," píše senátor.

"Nařízení jednání před Ústavním soudem ČR neumíme nijak urychlit, a protože nemáme další aktuální informace, doporučujeme se nadále obracet na označený ÚS v Brně," uzavírá Miroslav Antl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver má potíže. Chtějí ho „sundat“ kvůli této větě Klausovi mladšímu

8:23 Xaver má potíže. Chtějí ho „sundat“ kvůli této větě Klausovi mladšímu

Přestřelka mezi serverem HlídacíPes.org a moderátorem internetové televize XTV Lubošem Xaverem Vesel…