Senátor Chládek chce tvrdší tresty za stalking

18. 7. 2011 13:58

Senátor za ČSSD Marcel Chládek hodlá navrhnout zpřísnění trestů za stalking. Pronásledovatelům a slídilům by podle něj měly místo jednoho hrozit hned dva roky vězení.

Senátor Chládek chce tvrdší tresty za stalking

Ze stalkingu se stává každodenní jev, v průměru se s ním setkala každá čtvrtá Češka a každý osmý Čech. Těžko se ovšem dokazuje.

Chládek věří, že pro svůj návrh získá podporu napříč politickým spektrem. Předložit ho chce senátnímu výboru pro lidská práva už v úterý. Trestné by podle něj mělo být také zneužití osobních údajů k objednávání zboží a vytrvalé poškozování jména v práci nebo u obchodních partnerů.

Stalking je opakované a stupňované obtěžování. Pronásledovatel při něm například zahrnuje svou oběť textovými zprávami, e-maily, telefonáty či nechtěnými dárky. Často také ničí věci oběti, popřípadě jí vyhrožuje násilím či dokonce smrtí. Psychologové to označují za psychoteror.

Čtěte:

Chládek: Ministr Dobeš způsobí totální devastaci českého školství

Ostrý kritik státních maturit Chládek: Dobeš musí vyvodit odpovědnost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...

15:55 „Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...

Český rozhlas Plus se rozhodl k otázce vyloučení Václava Klause mladšího dát průchod názoru lidu a v…