Senátor Doubrava odpovídal na dotazy čtenářů. Zmínil i „hlupáky typu Štětina“

21. 2. 2016 10:05

Z PROFILŮ Senátor Jaroslav Doubrava odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhnul se ani otázce, jak se ocitl v Thunovské ulici, kde došlo ke střetu mezi radikály a policií v den nedávných sobotních demonstrací. Došlo i na Češky unesené v Pákistánu Hanu a Antonii. Přirovnal by je prý „ke slepicím", ale to by slepice urazil.

Senátor Doubrava odpovídal na dotazy čtenářů. Zmínil i „hlupáky typu Štětina“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava
reklama

„Pravda je, že jsem se tam ocitl náhodou při cestě na demonstraci na Hradčanském náměstí. Hlupáci typu Štětina z toho hned udělali, že jsem šel s nimi, že jsem nacionalista atd. Není to tak, ale o tom, doufám, nemusím nikoho přesvědčovat. A názor na tu akci? Jsem přesvědčen, že dávat najevo svůj odpor s přílivem imigrantů nejen k nám, ale do celé Evropy je nevyhnutelně nutné,“ napsal senátor panu Pavlu Pšenicovi.

Protesty proti příchodu migrantů do Evropy považuje dokonce za morální povinnost všech občanů, když vezmeme v potaz, že mezi nimi mohou být i teroristé či násilníci.

Podobně kritický byl i k Haně a Antonii, dvěma mladým ženám uneseným před dvěma lety v Pákistánu. Česko za ně podle týdeníku Respekt zaplatilo asi 150 milionů korun. Podle senátora tam přitom obě ženy jely dobrovolně a věděly, do čeho jdou. Peníze určené na výkupné prý mohly posloužit např. českým nemocným občanům.

„Navíc si vezměte ten případ dvou nán, napsal bych slepic, ale to bych slepice urazil, unesených kdesi v Pákistánu. 150 milionů za ně stát zaplatil, přestože tam vyrazily jen a jen ze své vůle, věděly, do čeho jdou, a přesto šly. Pak se jedna z nich vydala k nim na zpáteční cestu. Kolik našich nemocných mohlo za ty peníze mít na léčení a nemuselo přes sdělovací prostředky prosit o příspěvek na léčení. V podivné době to žijeme,“ shrnul člen horní komory.

Další odpovědi najdete zde.

Nakonec došlo i na alkohol a jeho propojení s politickou prací. Podle Doubravy nejdou tyto dvě věci k sobě, ale kupříkladu pan Miroslav Kalousek to podle senátora zřejmě vidí jinak.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

14:50 Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

Nového ombudsmana Stanislava Křečka je stále plný mediální prostor. Interview s ním nabídl i server …