Senátor Hampl bude členem jedenáctičlenného klubu KDU-ČSL

30.10.2014 17:40

Nový senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí bude mít 11 členů. Patří mezi ně i bývalý rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl, kterého lidovci nominovali spolu se Stranou zelených. Spolu se čtyřmi dalšími novými senátory KDU-ČSL se členem frakce stal i jejich služebně starší kolega Zdeněk Brož (KDU-ČSL), který byl v minulém funkčním období v senátorském klubu Starostů. Vyplývá to z informací, které dnes poskytl mluvčí lidovců Václav Pláteník.

Senátor Hampl bude členem jedenáctičlenného klubu KDU-ČSL
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Václav Hampl zvítězil ve druhém kole senátorských voleb s nejvyšším procentem odevzdaných hlasů ze všech kandidátů

Brož byl podle něj zvolen místopředsedou lidoveckého klubu, stejně jako další dlouholetý senátor KDU-ČSL Stanislav Juránek. Staronovým předsedou frakce se stal Petr Šilar (KDU-ČSL).

Lidovci budou mít nadále třetí početně nejsilnější frakci v Senátu, v jeho vedení je zastupuje místopředsedkyně horní komory Miluše Horská (Nestraníci).

Mezi staronové členy frakce patří také někdejší vicepremiér a bývalý předseda lidovců Jiří Čunek a Patrik Kunčar, z letos zvolených senátorů pak František Bradáč, Jiří Carbol, Zdeněk Papoušek a Alena Šromová. Oficiální senátní web zatím změny ve složení i pojmenování lidoveckého klubu neobsahuje. Obměněná frakce ze svého původního názvu vypustila sousloví „Klub pro obnovu demokracie“.

Strana zelených bude mít svůj klub

Hampl býval započítáván mezi senátory zelených. Jeho zakotvení v lidoveckém klubu neohrozí vznik samostatné senátorské frakce Strany zelených. Její klub ale bude nejvýše pětičlenný, což je nejmenší možný počet pro vznik frakce. Pět členů by měl mít i nový klub ANO. Klub Starostové a Ostravak bude po odchodu Brože šestičlenný, stejně jako frakce Strany práv občanů a KSČM.

Nejsilnějším klubem v horní komoře zůstává ČSSD se 33 senátory, druhým nejpočetnějším bude klub ODS se 14 senátory.

reklama

autor: dkr, čtk

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…