Senátor Láska má obavy. Fanoušci Rajchla jsou prý schopni kácet stromy na koleje

20.11.2022 18:03 | Ze sítí

Senátor Václav Láska varuje před působením předsedy strany PRO Jindřich Rajchla na veřejné mínění. Vyjadřuje dokonce obavy z radikalizace českých občanů. „Z řad fanoušků Jindřicha Rajchla může vzejít nový Balda,“ zmiňuje člen horní parlamentní komory případ českého 71letého důchodce, který kvůli strachu z migrantů skácel v roce 2017 dva stromy na koleje a způsobil nehody vlaků.

Senátor Láska má obavy. Fanoušci Rajchla jsou prý schopni kácet stromy na koleje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

Podle senátora Lásky žije v Česku 10 až 15 % lidí, kteří jsou specifickými voliči. Mají prý pocit, že je svět neuznává a nerespektuje, mají zálibu v příbězích o světovém spiknutí, mnohdy věří v chemtrails a v placatou zemi. Vrcholem jejich společenského i kulturního života je návštěva koncertu skupiny Ortel. Nechtějí řešit složité věci a na všechno chtějí mít jednoduché řešení. A touží po lídrovi, který se jich bude zastávat, bude jim lichotit a bude je bránit před ostatním zlým světem.

Takovým lídrem je pro tyto lidi podle Lásky nyní Tomio Okamura, který prý „to dělá pro peníze“. O jeho místo však usiluje „nejnebezpečnější“ politik, kterým je aktuálně Jindřich Rajchl. „To je totiž člověk, který touží jednak po moci a jednak po obdivu. Je to člověk, který neuvažuje pragmaticky jako Tomio. On uvěřil ve svoji výjimečnost, uvěřil, že je vyvolený. Zároveň je dosti inteligentní na to, aby nástroje, které si na své cestě zvolil, používal s maximální efektivitou a silou. Těmi nástroji je vyvolávání extrémní nenávisti. zloby a strachu,“ vyjádřil svůj názor Láska.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

„Na rozdíl od Okamury je mu jedno, jestli vypukne občanská válka nebo dojde k projevům násilí. Ví, že demokratickou cestou se k moci nedostane. A tak to zkouší po bolševicku. On ve svých projevech nežádá jen demisi vlády, ale žádá, aby vláda okamžitě předala bez voleb moc jemu a jeho lidem,“ domnívá se Láska.

Na ukázku přidal poslední status Jindřicha Rajchla, který považuje za výsledek průběžné zvyšované intenzity jím vyvolávané nenávisti, zloby a především strachu. 

A k Rajchlovi dál podotýká: „Není to tak dlouho, co tento člověk de facto podněcoval lidi k zastřelení Jany Černochové, Markéty Pekarové a Dany Drábové. Tenhle jeho status máte přiložen též. Fanoušky Jindřicha Rajchla jsou navíc často lidé určité inteligence, kteří se nebudou párat s nějakým vymazleným právnickým výkladem jeho statusu. Kdepak. Sdělení Jindřicha Rajchla je jasné: zastřelením tří jmenovaných žen pomůžete České republice. Zatím to Jindřichu Rajchlovi všechno prochází. Nebuďme však překvapeni, když z řad jeho fanoušků vzejde nový Balda a dojde k neštěstí,“ pravil Václav Láska.

A zmínil případ tehdejšího sympatizanta hnutí SPD Jaroslava Baldy, který chtěl kácením stromů na koleje u veřejnosti vyvolat strach z islámu a z migrantů. Za to strávil za mřížemi necelé tři roky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jste zapomněli? Mlčí se, žádná omluva. Tvrdá připomínka covidu. A co ještě může přijít

21:40 Už jste zapomněli? Mlčí se, žádná omluva. Tvrdá připomínka covidu. A co ještě může přijít

Covidové šílenství odeznělo, vystřídala jej další silná témata, jako je válka, energetická krize a z…