Senátor Štětina přímo z Kyjeva: Je to masakr, našel jsem v hotelu deset mrtvol

20.02.2014 20:29

Senátor Jaromír Štětina, zvolený nejprve za Stranu zelených a podruhé za TOP 09, někdejší válečný novinář ze zemí bývalého Sovětského svazu, který odjel na Ukrajinu podpořit do Kyjeva protivládní demonstranty, zveřejnil na Facebooku své postřehy z aktuálního dění.

Senátor Štětina přímo z Kyjeva: Je to masakr, našel jsem v hotelu deset mrtvol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaromír Štětina

„Před chvílí jsem našel za plentou v přízemí hotelu, kde je provizorní nemocnice, deset mrtvých těl. Všichni byli zastřeleni z kalašnikovu. Podle štábu opozice (Národní štáb odporu) se chystá výjimečný stav. Lidé skupují potraviny, vybírají peníze z bankomatů. Z důvěryhodných diplomatických zdrojů: Ruská ambasáda v Kyjevě evakuuje rodinné příslušníky,“ píše ve 14:40 hod. Jaromír Štětina přímo z Kyjeva.

Po desáté hodině dopolední bylo do haly mezinárodního hotelu Ukrajina v centru Kyjeva, jehož hala byla přeměněna na obvaziště, přineseno prvních deset zraněných demonstrantů. „Masakr. Teď přinesli asi deset zraněných k nám do hotelu. Jeden z nich zemřel. Hotelová hala je v tratolišti,“ informuje své čtenáře senátor na internetovém profilu.

Senátor píše obdobné aktuální zpravodajství od okamžiku, kdy přijel do Kyjeva. Pohybuje se přímo v centru města a může tak sledovat střety protivládních demonstrantů s loajálními bezpečnostními složkami.

Ráno například napsal: „V 8:03 místního času prorazili demonstranti (několik stovek) pozice Berkutu na spodní části ulice Institutskaja. Metají před sebe Molotovovy koktejly, čímž si otvírají cestu. Proti nim nastoupila jednotka několika několika desítek berkutovců, kteří byli přinuceni ustoupit. Po dvaceti minutách demonstranti ustoupili zpět k Majdanu. Náměstí je zahaleno černým dýmem.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…