Senátor Valenta píše vládě o hordách nájezdníků: Musíme bránit Evropu, hned

04.03.2020 8:07

Senátor Ivo Valenta zaslal v úterý dopis vládě. V něm vyzývá, aby Česká republika v rámci možností maximálně pomohla Řecku k posílení hranic před ataky tisíců ekonomických migrantů.

Senátor Valenta píše vládě o hordách nájezdníků: Musíme bránit Evropu, hned
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Ivo Valenta, který s dalšími senátory podal kvůli protikuřáckému zákonu ústavní stížnost
reklama

„Vyzývám Vás k tomu, abyste ihned podnikli kroky, které povedou k posílení bezpečnosti hranic mezi Řeckem a Tureckem a k zabránění tomu, aby se na území Evropské unie dostaly tisíce nelegálních, převážně ekonomických migrantů,“ píše senátor ministrům.

Anketa

Je Michaela Šojdrová dobrá politička?

1%
99%
hlasovalo: 17015 lidí

Souvisí to podle něj s ochranou schengenského prostoru, jehož jsme členy a na jehož bezpečnosti se také musíme podílet. „Není možné s rukama založenýma v klíně přihlížet tomu, jak Řecko nezvládá odrážet nápor tisíců migrantů,“ varuje Valenta.

Okamžitá pomoc Řecku, kterou by Česko i ostatní evropské země měly poskytnout, by podle senátora měla zahrnovat i okamžité nasazení policejních nebo vojenských sil. V tuto chvíli je třeba hranice eurozóny střežit zcela nekompromisně.

„Po tisíciletí se Evropa bránila hordám nájezdníků, kteří si chtěli náš kontinent podrobit. Evropa se vždy dokázala ubránit a ochránit své náboženské kořeny a kulturní hodnoty. Se stejnou urputností se musíme i dnes postarat o to, aby Evropané nebyli v dohledné době pouhou evropskou menšinou,“ připomíná senátor Valenta.

Zároveň by měla vláda zvážit oficiální kroky směrem k Turecku, které se na eskalaci problému výrazně podílelo. Došlo podle Valenty na slova těch, kteří varovali, že Turecko bude bránit migrantům v průchodu do Evropy pouze do té doby, kdy to pro ně bude výhodné.

Problém je podle Valenty třeba řešit okamžitě, videa z turecko-řecké hranice jasně prokazují vážnost situace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …