Senátor Valenta udeřil: Nedivil bych se, kdyby pravým důvodem státního šmírování, EET a kontrolních hlášení bylo...

01.03.2017 15:15

Senátor Ivo Valenta (Strana soukromníků) se dlouhodobě vyjadřuje proti ministerstvu financí. „Pokuty, šikana a vyhrožování. To je přesný obrázek dnešní úřednické diktatury,“ zmínil mimo jiné Valenta.

Senátor Valenta udeřil: Nedivil bych se, kdyby pravým důvodem státního šmírování, EET a kontrolních hlášení bylo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Následně zmínil, že v poslední době se množí telefonáty od berních úředníků, kteří upozorňují podnikatele na to, že jejich dodavatel nezaplatil DPH a živnostník se tak ocitá v pozici ručitele. „Stát se tak chová jako chytrá Horákyně, kdy místo toho, aby sám účinně vymáhal daně, přenáší tuto zodpovědnost opět na podnikatele. Zároveň šíří atmosféru strachu, napjatých vztahů mezi podnikateli a také obavu z možných likvidačních rozhodnutí státního aparátu,“ konstatuje Valenta.

Stát si podle něj vytvořil sérii regulací a byrokratických překážek. „Od ručení za nezaplacené DPH u dodavatelů, přes kontrolní hlášení až po EET. Díky enormně vysokým a přísným pokutám může totiž díky lusknutí prstu kdejakého úředníka skončit každý podnikatel, který se někomu znelíbí. Tuto šikanu státu musíme zastavit,“ rozlítil se se slovy, že je nutné zrušit nesmyslné státní regulace a prosadit daňovou reformu, v níž by DPH musel podnikatel platit pouze ze zaplacených faktur. „Ne, že bude ještě ručit za zaplacení DPH u svých dodavatelů!“ řekl.

Celý článek senátora Ivo Valenty Pokutové obžerství ZDE.

Valenta se v této souvislosti vyjádřil také k elektronické evidenci tržeb, kdy nyní dochází k vyhrožování podle něj obrovskými pokutami, jež hrozí za porušování zákona o EET. „A vlastně bych se ani nedivil tomu, že hlavním důvodem státního šmírování v podobě kontrolního hlášení, elektronické evidence tržeb nebo dalších regulací z posledních let nebylo nikdy nic jiného než možnost udělovat obrovské pokuty. Ty naplní stále děravou státní kasu, zlikvidují nepohodlné živnostníky a zároveň vytvoří atmosféru strachu a z byrokratů vytvoří novodobé papaláše a mocipány, kteří budou mít všechny aktivní a pracovité lidi zcela v hrsti,“ podotkl. Zároveň vyzval, abychom nedovolili vydat se cestou totalitních praktik. „Chtějme žít v demokratické zemi, která bude ctít svobodu a soukromí,“ řekl.

Úředníci na ministerstvu financí jsou podle něj tak skutečně pokrytci, kdy EET se řeší už několik let a stejně jde o neskutečně lajdácky připravenou šikanu podnikatelů. „Do poslední chvíle nebyli úředníci schopni vyjasnit všechny detaily již druhé vlny EET, nesoulad mají ve svých vlastních materiálech a metodických pokynech, na poslední chvíli mění svá dřívější prohlášení. Způsobují pouze chaos a zmatek. A navenek se tváří tak, že vše je kvalitně připraveno a že jsou to jen ti zlí a nezodpovědní živnostníci, kteří nechávají instalaci EET na poslední chvíli. V tuto chvíli se do druhé vlny EET nepřihlásilo na 150 tisíc podnikatelů. Vůbec bych se nedivil tomu, kdyby to mnozí z nich zabalili úplně a právě zavedení EET bylo posledním hřebíčkem do rakve jejich živnosti,“ uzavřel Valenta se slovy, že kombinace regulací a šmírování je rdousící a bude ničit jednoho zaměstnavatele vedle druhého. 

Společně se Stranou soukromníků České republiky tak Valenta chce tomuto řádění udělat přítrž a zastavit dnešní agrolevicovou vládu.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…