Senátor Wagenknecht, který měl kdysi dostat od Babiše facku, dorazil do DVTV a spustil: Premiér lže, porušuje zákony, pokouší se o převzetí státu

05.10.2019 6:54

Moderátorka DVTV Emma Smetana přivítala ve studiu senátora Lukáše Wagenknechta, který jí sdělil, že Babiš pořád lže, porušuje zákony a pokusil se o převzetí státu. A na tohle všechno je stále třeba upozorňovat.

Senátor Wagenknecht, který měl kdysi dostat od Babiše facku, dorazil do DVTV a spustil: Premiér lže, porušuje zákony, pokouší se o převzetí státu
Foto: archiv
Popisek: Lukáš Wagenknecht
reklama

Senátor Lukáš Wagenknecht, zvolený s podporou Pirátů, je přesvědčen, že kauza Čapí hnízdo je dotačním podvodem. Je o tom přesvědčen i navzdor tomu, že státní  zástupce Jaroslav Šaroch stíhání zastavil, s tím, že trestný čin se nestal.

My víme, že projekt Čapí hnízdo byl dotační podvod, že to byla zpronevěra evropských peněz a porušení evropského práva. To konstatovala Evropská unie prostřednictvím svých orgánů, která má právo ty zákony nastavovat a vykládat. Takže to podvod je. A pak máme výrok českých státních zástupců, kteří říkají, že ten závěr EU je v pořádku, ale podvod to není. Ale není možné mít podle evropského práva něco špatně, a podle českého dobře. To není možné,“ zdůraznil Wagenknecht. Ten v minulosti působil na ministerstvu financí jako náměstek Andreje Babiše, ale pak se rozešli ve zlém. Podle novinářů z Echo24.cz měla jejich spolupráce skončit tím, že dal Babiš Wagenknechtovi facku.

Pojem „dotační podvod“ byl evropským společenstvím nadefinován někdy v roce 1996 a Česká republika by se podle toho měla chovat, když je členským státem EU. A pokud tak nečiní, může se prý celá Česká republika ocitnout v problémech.

Stejně tak Wagenknecht ani na vteřinu nepochybuje o tom, že Babiš je ve střetu zájmů, protože si podle jeho názoru uchovává vliv v Agrofertu a současně se jako premiér členské země EU podílí na debatách o sestavování rozpočtu. Středočeský kraj řízení o Babišově střetu zájmů zastavil, čemuž se podle Wagenknechta nelze divit, když v čele krajského úřadu stojí l Babišovi velmi loajální hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Senátor zdůraznil, že podle evropského práva je Babiš ve střetu zájmů, ale české úřady jdou proti tomuto evropskému právu, ačkoli prý ani nemají prostředky k tomu, aby zjistili, zda Babiš opravdu ovládá svá média, či nikoliv.

Babiš tvrdí, že v žádném střetu zájmů není, a jde jen o komplot evropské auditorské mafie právě v čele s Wagenknechtem. Co na to říká sám Wagenknecht?

„Je to trochu úsměvné. Podle mě, když nemá věcné argumenty, tak vlastně pomlouvá a vypouští takovéhle nepřístojnosti do médií. Myslím si, že v roli senátora už nemá cenu na to nějak zásadně reagovat. Zkrátka je to člověk, který opakovaně lže, neříká pravdu a nemá věcné argumenty,“ udeřil na předsedu vlády Wagenknecht.  

Babiš podle jeho názoru převzal český stát. „On převzal stát jako osoba, která je skutečným majitelem celého holdingu (Agrofert) a zároveň je premiérem, tím pádem má vliv i na ten samotný stát. A převzal stát tím, že dál porušuje zákony, např. že dál čerpá dotace neoprávněně, dodává zakázky ve velkých objemech, třeba Čepru, neoprávněně a tak,“ pálil senátor do předsedy vlády ostrými slovními náboji.

Orgány Evropské unie podle Wagenknechta jasně řekly, že v kauze Čapí hnízdo došlo k dotačnímu podvodu, a české orgány by podle toho měly jednat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

21:02 Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v České televizi prosil občany, aby dodržovali opatření, která dnes …