Senátorka Dernerová: Amnestie byla morální genocida

27.03.2013 21:15

Senátorka Alena Dernerová zvolená za hnutí Severočeši.cz přišla do pořadu Hyde Park. Hovořila o žalobě na exprezidenta Václava Klause, kterou zamítl Ústavní soud a kterou také podepsala. Otázky diváků ale mířili i na zdravotnictví.

Senátorka Dernerová: Amnestie byla morální genocida
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátorka Alena Dernerová

„Připojila jsem se proto, že jedním z těch bodů byla právě ta amnestie,“ vysvětlila Dernerová. „Ta amnestie, to byla morální genocida. Mrzí mě, že se s tím Ústavní soud nezabýval,“ uvedla. Že se kauzou žalobou soud nezabýval, ji mrzí. „Nezabývat se? To je nejjednodušší rozhodnutí,“ dodala.

Musíme zvolit neúplatné politiky

Dernerová odmítla říci, koho volila v přímé volbě prezidenta. Zároveň řekla, že jí nevadí, že nově navržení ústavní soudci byli před rokem 1989 byli členy KSČ. „Nesoudím lidi podle trikotu,“ řekla s tím, že si nejprve přečte jejich životopis. Poté se prý rozhodne a vezme v potaz i to, jak se za minulého režimu chovali.

Problémy v České republice jsou podle Dernerové způsobeny hlavně korupcí. „Je potřeba změnit systém. Zvolit neúplatné politiky,“ řekla. Chybí podle ní hlavně morálka. „Už děti vidí, že se tady někteří lidé živí jen politicky nebo pracují pro tzv. kmotry,“ myslí si senátorka.

Dernerová jako lékařka hodně hovořila i o zdravotnictví. „Šetří se na nepravém místě,“ okomentovala např. plošné odebírání průkazů ZTP. Stejně tak by mělo být velmi důkladně přezkoumáváno odebírání invalidních důchodů.

Kritizovala i snižování počtu lůžek. „Já jsem pro to, aby když se bude rušit, musí to mít nějakou hlavu a patu a koncepci. A nejsem si jista, že ministerstvo zdravotnictví nějakou koncepci má,“ prohlásila Dernerová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vaše krev je prolita.“ Klára Samková a její pravda o islámu

19:21 „Vaše krev je prolita.“ Klára Samková a její pravda o islámu

Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu zamyslela nad komentářem serveru Reflex.cz, …