Senátorka Dernerová: Amnestie byla morální genocida

27.03.2013 21:15

Senátorka Alena Dernerová zvolená za hnutí Severočeši.cz přišla do pořadu Hyde Park. Hovořila o žalobě na exprezidenta Václava Klause, kterou zamítl Ústavní soud a kterou také podepsala. Otázky diváků ale mířili i na zdravotnictví.

Senátorka Dernerová: Amnestie byla morální genocida
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dětská neuroložka a senátorka Alena Dernerová

„Připojila jsem se proto, že jedním z těch bodů byla právě ta amnestie,“ vysvětlila Dernerová. „Ta amnestie, to byla morální genocida. Mrzí mě, že se s tím Ústavní soud nezabýval,“ uvedla. Že se kauzou žalobou soud nezabýval, ji mrzí. „Nezabývat se? To je nejjednodušší rozhodnutí,“ dodala.

Musíme zvolit neúplatné politiky

Dernerová odmítla říci, koho volila v přímé volbě prezidenta. Zároveň řekla, že jí nevadí, že nově navržení ústavní soudci byli před rokem 1989 byli členy KSČ. „Nesoudím lidi podle trikotu,“ řekla s tím, že si nejprve přečte jejich životopis. Poté se prý rozhodne a vezme v potaz i to, jak se za minulého režimu chovali.

Problémy v České republice jsou podle Dernerové způsobeny hlavně korupcí. „Je potřeba změnit systém. Zvolit neúplatné politiky,“ řekla. Chybí podle ní hlavně morálka. „Už děti vidí, že se tady někteří lidé živí jen politicky nebo pracují pro tzv. kmotry,“ myslí si senátorka.

Dernerová jako lékařka hodně hovořila i o zdravotnictví. „Šetří se na nepravém místě,“ okomentovala např. plošné odebírání průkazů ZTP. Stejně tak by mělo být velmi důkladně přezkoumáváno odebírání invalidních důchodů.

Kritizovala i snižování počtu lůžek. „Já jsem pro to, aby když se bude rušit, musí to mít nějakou hlavu a patu a koncepci. A nejsem si jista, že ministerstvo zdravotnictví nějakou koncepci má,“ prohlásila Dernerová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

12:07 „Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

Všechno nasvědčuje tomu, že většina domácností se bude muset letos alespoň z části o Vánocích uskrom…