Senátorka Rippelová opouští ČSSD, bude kandidovat za SPOZ

24.7.2012 1:38 odp.

Senátorka Jiřina Rippelová opouští ČSSD, v podzimních senátních volbách již bude kandidovat za Stranu práv občanů - zemanovce. Rippelová to oznámila na dnešní tiskové konferenci v pražském sídle SPOZ. Senátorka bude zároveň za svou novou stranu kandidovat v nadcházejících krajských volbách na Plzeňsku. Její příchod do strany dnes ocenil čestný předseda a kandidát SPOZ na prezidenta Miloš Zeman.

Senátorka Rippelová opouští ČSSD, bude kandidovat za SPOZ
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka Jiřina Rippelová

Podle bývalého šéfa sociální demokracie Zemana v případě odchodu členů ČSSD do jeho strany nejde o politické přeběhlictví. "Protože přecházejí ze sociální demokracie do sociální demokracie," uvedl na tiskové konferenci Zeman. Je vinou ČSSD a jejích skandálů, že ji opouštějí lidé, dodal předseda SPOZ Vratislav Mynář.

Dobrý program

"Strana práv občanů má program, se kterým nemám problém. Ctím levicovou politiku a vždy budu středolevá," řekla na tiskové konferenci Rippelová. Za jednu ze svých předností označila své právnické vzdělání, právníků je podle ní v Senátu málo.

Podle Zemana je SPOZ připravena být alternativou pro členy ČSSD, kteří jsou unaveni stavem své nynější strany. "Nemám za cíl škodit sociálnědemokratické myšlence," uvedl Zeman. SPOZ možná v blízké době představí ve svých řadách další zajímavou tvář, dodal.

Strana práv občanů chtěla původně do krajských voleb na Plzeňsku nominovat poslankyni ČSSD Miladu Emmerovou, která plánovala na dobu krajských voleb přerušit členství v ČSSD a vést kandidátku SPOZ. Politické grémium ČSSD se ale proti tomuto plánu postavilo. Kromě senátních voleb tak bude i v krajských volbách na Plzeňsku kandidovat Rippelová. Na Domažlicku, kde v minulých volbách kandidovala Rippelová do Senátu, bude na podzim za ČSSD usilovat o zvolení do horní komory poslanec Jan Látka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: johTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít

11:35 Ublížený. Hysterický. Rakušan neměl říkat, že ho chtějí zničit a zabít

„Hysterická tragédie.“ Tak někteří hodnotí facebookovou obhajobu „vnitro není lehká disciplína“ mini…