Senioři, pokud chcete důchod, běžte k bankomatu. Váš ministr Drábek

22.08.2011 7:56 | Zprávy
autor: joh

Dva a půl milion důchodců bude muset od ledna 2013 dojíždět k bankomatům pro své peníze. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) chce ušetřit na poštovném a rozdat všem, kteří pobírají sociální dávky, speciální kartu, kterou budou vybírat z bankomatů.

Senioři, pokud chcete důchod, běžte k bankomatu. Váš ministr Drábek

Tzv. sociální karta má nahradit klasické složenky. Od ledna 2012 ji dostanou nezaměstnaní, lidé na rodičovské dovolené a invalidní důchodci. O rok později pak všichni senioři přestanou dostávat peníze na ruku a budou chodit nebo dojíždět do speciálních bankomatů. Informuje o tom deník MF DNES.

O sociální kartě více ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…