Server: Janu Fischerovi dal miliony pán z Izraele, jehož syn dělá byznys u nás

10.07.2013 7:11

Donedávna byl Jan Fischer zadlužený neúspěšný prezidentský kandidát. Krátce poté, co Fischer začal navštěvovat jednání o nové vládě v Kramářově vile, se však s příjmy roztrhl pytel a na účtu budoucího ministra financí přistálo více než pět milionů korun. Server Českápozice.cz píše o původu peněz.

Server: Janu Fischerovi dal miliony pán z Izraele, jehož syn dělá byznys u nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

Krátce poté, co Jan Fischer začal navštěvovat jednání o nové vládě v Kramářově vile a ukázalo se, že bude v Rusnokově kabinetu ministrem financí, začaly na jeho transparentní účet proudit miliony. Fischer tak mohl zaplatit své dluhy z prezidentské kampaně. Server Českápozice.cz se zajímal o původ těchto peněz.

Rovné dva miliony korun prý Fischer dostal od jistého Davida Sivora, který se představuje jako člen česko-izraelské obchodní komory. Českápozice.cz píše, že mnohem zajímavější jsou obchodní aktivity jeho syna Omriho Sivora, který je v Česku úspěšným byznysmenem v oblasti nemovitostí.

Omri Sivor se prý pohybuje v centru propletence vztahů různých firem se zaměřením na reality. Tyto firmy prý mají nezřídka obchodní sídlo v některém z daňových rájů, případně v Izraeli. Sivor mladší v současnosti působí jako šéf Daramis Group, úspěšné developerské skupiny, jejíž jednotlivé firmy prý sídlí zpravidla na Kypru. Skupina má za sebou projekty, jakými jsou Šárka Business Park na Praze 6, případně Lavender office building v pražských Holešovicích.

Server dále píše, že v minulosti se Sivor junior objevil jako generální ředitel Engel Group Czech Republic, kterou tvoří izraelské, evropské a severoamerické společnosti z oblasti výstavby bytů, infrastruktury a obchodních center.

Fischer by měl vysvětlit, jak souvisí jeho angažmá ve vládě s vyřešením dluhů

Dalším z klíčových sponzorů je právník Daniel Paľko, který dal Fischerovi rovný milion. Část peněz pochází od podnikatele Ladislava Drába. Českápozice.cz píše, že poslední položka, která byla v úterý připsána na Fischerův účet, byla od podnikatele Stefana Havlíka.

Server Českápozice.cz píše, že se prakticky nedá zjistit, jakou má zázračné vyřešení finanční situace Jana Fischera souvislost s tím, že usedne do ministerského křesla. Podle serveru jsou však časové souvislosti přinejmenším podivné a Fischer by je měl vysvětlit.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

8:16 Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové…