Sesazený generál byl u premiéra. Má prý důkazy proti ministryni Válkové

10.04.2014 21:05

Odvolaný šéf Vězeňské služby Petr Dohnal ve čtvrtek probíral s premiérem Bohuslavem Sobotkou svou situaci a údajně mu předložil řadu dokumentů dokazujících, že ho ministryně spravedlnosti Helena Válková z ANO sesadila neprávem. Jedním z důkazů je podle něj protokol z kontroly, kterou Válková na Dohnala poslala.

Sesazený generál byl u premiéra. Má prý důkazy proti ministryni Válkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal
reklama

Odvolaný ředitel uvedl, že Sobotkovi předložil řadu důkazních prostředků a dokumentů. „Zcela explicitně dokazují, že to, jak paní ministryně postupovala, je jaksi za hranou," dodal. Premiérovi prý například ukázal protokol z kontroly, kterou Válková na ředitelství poslala. „Její vlastní kontrolní orgán píše, že některé věci byly realizovány mými předchůdci, a paní ministryně to v odůvodnění mého odvolání přesto, že to měla černé na bílém, dává za vinu mně," uvedl Dohnal.

Chybu by Válková měla napravit sama

Sobotkovu reakci nechtěl komentovat, podle něj mu to nepřísluší. Nejlepším řešením by podle Dohnala bylo, kdyby situaci napravila samotná ministryně tím, že by jeho odvolání zrušila. Jak již dříve řekl, chystá další právní postup, který směřuje k posouzení případu správním soudem. Příští týden chce se svým právníkem podat tzv. rozklad proti rozhodnutí Válkové.

Ministryně Dohnala odvolala minulý týden a řízením sboru pověřila šéfa věznice Rapotice Pavla Ondráška. Důvodem podle ní jsou problémy v hospodaření vězeňství. Vadil jí hlavně rozdílný pohled na vedení ředitelství věznic. Dohnal ale považuje rozhodnutí ministryně za bezdůvodné a nezákonné. Cítí se také poškozen na cti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

10:34 Ať v ČT padají hlavy. Kauza Fridrichová: V noci padla zásadní věta

Dojde k personálním změnám v České televizi? Hlas dalšího radního volá po tom, aby došlo k obměně na…