Severní Korea dělá vše, abychom ji vymazali z mapy světa. Zámecký pán Buquoy lituje promarněné šance na včasný zásah

09.09.2017 12:23

Český a německý politolog a historik Jan Berwid-Buquoy se rozepsal na serveru ParlamentníListy.cz nad situací v Severní Koreji. „Tato poslední stalinistická enkláva dělá vše pro to, aby byla vymazána z mapy světa. Arogance a bezduchost korejských komunistů dosahuje existenčního vrcholu, ale je nutné si přiznat, že i my na tom neseme část viny. Propásli jsme včasný zásah,“ poznamenl Buquoy.

Severní Korea dělá vše, abychom ji vymazali z mapy světa. Zámecký pán Buquoy lituje promarněné šance na včasný zásah
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy

Buquoy se ve svém textu zamyslel nad tím, proč USA a ostatní velmoci nechaly dojít věci tak daleko, že umožnily korejskému komunistickém šílenství dosáhnout na atomovou a dnes již snad dokonce i na vodíkovou bombu? „Jsme snad na obě oči slepí? Zdá se jakoby naši politici byli pouhými lovci funkcí a koryt – a ostatní je nezajímá, nemyslíce na víc než na příští volby: ‚Prasata se střídají, koryto zůstává!‘,“ poznamenal Buquoy.

Původní text ZDE.

Následně konstatuje, že jsme na nejlepší cestě k tomu, že po korejském stalinismu dosáhne na atomovou bombu islámský Írán, před čímž již několikrát varoval stát Izrael. 

„Někdy se mi zdá, jako když vytváříme sebvražednou zahraniční politiku na splátky, připomínající padajícího zedníka z lešení newyorského mrakodrapu, který si při každém míjícím patře říká: ‚Zatím v pohodě!‘ a dokonce si ve 30. poschodí, ještě v letu navíc dojedná rande na večer se sekretářkou...“ poznamenal politolog. 

Domnívá se dokonce to, že pakliže se korejským stalinistům podaří vyrobit balistickou střelu typu ICBM, bude ohrožena i Česká republika. „Na zničení celé Prahy stačí jeden nosič. Na zničení celého Česka cca. 14 náloží ICBM. To znamená, že jedna jediná raketová základna v Severní Koreji je schopna vypálit 14 balistických střel. Ty dosáhnou cíle v České republice za necelé dvě hodiny...“ řekl Buquoy. Vzhledem k chybějícímu protiraketovéu štítu si podle Buquoyových slov může severokorejský diktátor Kim Čong-un, jehož nazval nevypočitatelným paranoidním úchylkářem, bez jakýchkoliv obav posloužit. 

Dr.Dr. Jan N. A. Berwid-Buquoy

  • KDU-ČSL
  • Dr.Dr. Jan N.A. Berwid-Buquoy
  • mimo zastupitelskou funkci

„Komunismus a fašismus jsou produkty paraoidních mozků, odtrhující tento svět od reálné skutečnosti. Jsou předpokladem válek a krvavých revolucí. Vraždy, popravy a pronásledování jsou tam denním chlebem, neboť u moci jsou duševně nemocní šílenci,“ vzpomíná Buquoy i na nacistického vůdce Adolfa Hitlera. 

„Že by Česká republika byla pro Pchjongjang lhostejná, na takovou alternativu to vůbec nevypadá. O tom svědčí i následující skutečnost: Velvyslancem Severní Koreje v Praze se stal Kim Pchjong-il, syn stalinského diktátora a zakladatele severokorejského totalitního režimu Kim Ir-sena. Jako bývalý britský zpravodajský důstojník, je mou povinností upozornit vládní orgány České republiky na skutečnost, že osazování zastupitelských postů cizí mocností tak významnou osobností jako je Kim Pchjong-il, často znamená základní přípravu na vytvoření velmi široké informační a dobře fungující sítě zahraničních agentů,“ uzavřel s tím, že by nic nedal za to, že ona „spící Růženka“ naší zpravodajské služby BIS zatím zhola nic netuší a v budoucnu asi ani nic „vážného“ neobjeví, dokud před jejíma očima Praha nevyletí do povětří!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Bašta doufá: Přijde krize, my ji přežijeme a svět bude bezpečnější. EU a NATO budou jen špatnou vzpomínkou

7:45 Jaroslav Bašta doufá: Přijde krize, my ji přežijeme a svět bude bezpečnější. EU a NATO budou jen špatnou vzpomínkou

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se rozhodl lidem odcitovat slova amerického m…