Sexuální močení na Donalda Trumpa a Rusko? Objevily se informace, které by měly zajímat Moskvu

29.03.2018 12:38

Sergej Skripal je aktuálně nejčastěji citovaným agentem ve všech světových médiích. V posledních hodinách se však propírá v médiích i další agent. Je jím Christopher Steele, který je veřejnosti známý sbíráním kompromitujících materiálů na Donalda Trumpa.

Sexuální močení na Donalda Trumpa a Rusko? Objevily se informace, které by měly zajímat Moskvu
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

V loňském roce bylo odhaleno, že bývalý agent britské tajné služby Christopher Steele byl zaúkolován společnosti Fusion GPS, aby našel kompromitující materiál na Donalda Trumpa. Hlavním zadavatelem ovšem byla Demokratická strana, z jejíž fondů také dostal agent zaplaceno v přepočtu téměř tři a tři čtvrtě milionu korun. Steelova zpráva se zaměřovala na kontakty Trumpova týmu s ruskou stranou a přinesla také některé nepříliš vábné „perličky“.

Steele tvrdil, že Rusové mají video nahrávku, na které je Trump obklopen v jednom z ruských hotelů prostitutkami. Jedna z nic navíc údajně měla v rámci poněkud zvrhlejších praktik na amerického prezidenta močit. „Ruská stopa“ byla později využita demokraty a také mediálním mainstreamem, ale do dnešního dne se nepodařilo napojení Trumpa na Kreml prokázat. Nyní se však jméno agilního britského agenta objevuje v souvislosti s jiným případem.

Celý text v angličině je ZDE.

Steele stojí za další zprávou, která může po kauze „Novičok“ ještě více zhoršit renomé Moskvy na mezinárodním poli. Bývalý britský agent ve zprávě, určené americké FBI, tvrdí, že Moskva stojí za dalším úmrtím vlivného Rusa. Tentokrát se nejedná o bývalého agenta, ale o bývalého poradce prezidentů Jelcina i Putina, zakladatele mediálního kolosu Russia Today Michaila Lesina, který zemřel za podezřelých okolností v listopadu 2015 ve Washingtonu.

Steele spolupracuje s FBI podle serveru BuzzFeed dlouhá léta a za tu dobu poskytl americké straně téměř sto zpráv, které se většinou věnovaly Rusku. Vražda Lesina byla uzavřena s tím, že si smrt způsobil sám, když v důsledku opilosti upadl na zem a způsobil si zranění neslučitelná se životem. Steele ale naznačuje, že šlo o vraždu, za kterou stojí ruské tajné služby. Lesin se měl sejít druhý den s americkým úřady a podat jim bližší informace o fungování Russia Today.

Ke schůzce však nedošlo. Podle Steeleho však původně neměl zemřít, ale mělo se mu pouze dostat varování. Najatí „zabijáci“ to však údajně s bitím Lesina přehnali a vše skončilo jeho neplánovanou smrtí. Bývalý britský agent tvrdí, že za celou akcí stojí nejmenovaný ruský oligarcha, který se pohybuje v blízkosti ruského prezidenta Vladimira Putina. Přes Steeleho kontroverzní tvrzení o Trumpovi podle BuzzFeed jeho zprávě FBI důvěřuje a nepochybuje, že Lesin nezemřel vlastním přičiněním.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…