Ministr Zaorálek, který si vzal první slovo, nejdříve hovořil o jednotném názoru a postroji Evropské unie vůči Rusku."Musíme být v tomto smyslu jednotní, na tom jsme se s panem Hammondem shodli,“ řekl. Dále hovořil o druhém tématu jejich vzájemné debaty, a sice imigrační politice. “Debatujeme s Brity, jak udržet imigraci a zvýšit konkurenceschopnost EU a přitom udržet volný pohyb, ...nechceme aby docházelo k diskriminaci lidí, kteří přicházejí do Velké Británie pracovat...máme zájem, aby zejména naši občané mohli cestovat a pracovat v Evropě,“ řekl Zaorálek.
V otázce imigrace mu jeho britský protějšek přitakal a řekl, že Britové mají velmi štědrý systém benefitů pro přistěhovalce. Proto by rád diskutoval a rozvíjel v této otázce vztahy s Českou republikou, hlavně ve smyslu, jak omezit zneužívání těchto benefitů přistehovalci. “S tím, si myslím, máme problém,“ doplnil britský ministr zahraničních věcí Hammond.
Dodržování příměří a dohod z Minsku musí být vyhodnocováno v rámci Evropské unie společně. “Postup Evropy musí být jednotný,“ shodli se oba politici.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra