Šibenice: Na Okamuru letí trestní oznámení

02.07.2015 13:26

Ke včerejší demonstraci proti islámu, kterou svolal poslanec Tomio Okamura (SPD) se dnes na svém Facebooku vyjádřil i politický aktivista česko-rakouského původu Philipp Janýr.

Šibenice: Na Okamuru letí trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vystoupení z EU na Václavském náměstí

Ten si na svůj profil napsal, že dnes pro pány Okamuru, Aleše Brichtu a Bartoše, kteří vystupovali na středeční demonstraci a patřili přitom mezi ty nejhlasitější, vyrobil dárek. „Nazval jsem ho trestním oznámením a poslal jsem ho na Státní zastupitelství pro Prahu 1,“ upřesnil Janýr, oč se jedná.

Aktivista, který v Česku proslul už trestním oznámením na premiéra Petra Nečase a exministra životního prostředí Pavla Drobila (oba ODS) v souvislosti s kauzou údajných manipulací se zakázkami na Státním fondu životního prostředí, dále uvedl, že ho k tomu vedly výpovědi svědků a informace, které se dočetl v novinách.

Podle něj se tam Okamura a spol., dopustili těchto trestných činů: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod anebo hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob anebo násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a nebezpečné vyhrožování. To vše se podle Janýra navíc odehrálo při účasti na organizované zločinecké skupině, což, jak chápe včerejší demonstraci, je další trestný čin.

Oznámení se podle Rakušana s českými kořeny týká i velitele policejního zásahu, který prý začal trestné činnosti napomáhat. „Hrozí jim až deset let vězení,“ napsal si Janýr rovněž na Facebook s tím, že propagovat názor je jedna věc, ale druhou věcí je hecovat proti náboženské skupině či etniku a vyhrožovat násilím, a to vše v organizované skupině. „Tady legrace končí,“ myslí si a dodal, že se trestní oznámení týká i lídra hnutí IVČRN, docenta Martina Konvičky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidi by se vzbouřili. Drulák rozetnul, jak to skončí s válkou a Ukrajinou

8:31 Lidi by se vzbouřili. Drulák rozetnul, jak to skončí s válkou a Ukrajinou

Diplomat a politolog Petr Drulák odpovídal na otázky moderátora i publika na kanálu Zákony bohatství…