Šibenice na demonstraci u Sněmovny? Lídři Chcípl PES se distancovali: Nebyla od nás

25.01.2022 22:04

Podnikatelé a zakladatelé iniciativy Chcípl PES Jakub Olbert a Jiří Janeček se na sociální síti distancují od makety šibenice, která se při dnešní demonstraci objevila na pražském Malostranském náměstí. Ta vyvolala vlnu kritiky, politici ji označili za vrchol nevkusu.

Šibenice na demonstraci u Sněmovny? Lídři Chcípl PES se distancovali: Nebyla od nás
Foto: Hana Brožková
Popisek: Jakub Olbert

Příznivci hnutí Chcípl PES se v úterý 25. ledna ráno sešli na pražském Malostranském náměstí v blízkosti Poslanecké sněmovny, aby demonstrovali proti přijetí novely pandemického zákona.

Pozornost na protestu vzbudila dřevěná maketa šibenice, která se na demonstraci u Sněmovny objevila s nápisem „Všichni vlastizrádci a jejich přisluhovači skončí na šibenici“. Policisté takovou formu protestu jako protiprávní nehodnotí.

Maketu šibenice vnímá celá řada politiků „za hranou“. Janeček a Olbert od ní dávají ruce pryč.

„Dnes, 25. 1. 2022, na demonstraci, kterou pořádal Chcípl PES, byla umístěna na křižovatce Sněmovní a Malostranského náměstí šibenice. Tato šibenice byla instalována mimo ohlášené místo demonstrace a nebyla instalována hnutím Chcípl PES, ale skupinou osob, které byly na tomto místě od 7.00 hod.,“ píší lídři hnutí Chcípl PES.

„Hnutí Chcípl PES se distancuje od jakýchkoliv forem násilí nebo vyhrůžek, tak jako jsme to již prokázali na mnoha demonstracích,“ dodávají závěrem Jakub Olbert a Jiří Janeček. Další demonstrace se uskuteční 1. 2. od 8.00 na Malostranském náměstí v Praze.

Podle policie bylo demonstrantů dopoledne na Malostranském náměstí zhruba 800. Před polednem se vydali na pochod z náměstí k nedalekému Úřadu vlády, kde provolávali hesla namířená proti kabinetu a protiepidemickým opatřením. Poslanci tento den nakonec zmíněnou vládní předlohu neprojednají kvůli vetu SPD.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…