Šichtařová vyslovila názor na kojení a Notre-Dame. A takto s ním naložili lidé z ČT, kterým se nelíbil

19.04.2019 11:59 | Zprávy
autor: nab

Hromadné pondělní kojení svých dětí v pražské pobočce Raiffeisenbank, které na protest uspořádaly matky poté, co se dozvěděly, že jedna z nich byla kvůli kojení na veřejnosti vykázána z jedné z poboček banky, neušlo ani ekonomce Markétě Šichtařové. Všem včetně „kojících guerill“, které to stále řeší, vzkázala, ať se jdou už vycpat. Za to se do ní pustila například sportovní reportérka České televize Darina Vymětalíková. A přidal se k ní i její kolega, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský, který na Šichtařovou zaútočil za její článek nesoucí titulek „Instrukce, co si myslet o Notre-Dame“, což samozřejmě nezůstalo bez odezvy.

Šichtařová vyslovila názor na kojení a Notre-Dame. A takto s ním naložili lidé z ČT, kterým se nelíbil
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomka a ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová

V posledních dnech české maminky na sociálních sítích řešily případ ženy, která na jedné z pražských poboček Raiffeisenbank kojila své miminko, když tu k ní náhle přistoupil člen ochranky a vykázal ji ven s odůvodněním, že paní v bance exhibuje, což by mohlo pohoršit jiné klienty. Kojící maminku takovýto přístup člena ochranky šokoval. Na sociálních sítích se tak některé kojící maminky dohodly, že v pondělí vyrazí i se svými miminky na pobočky Raiffeisenbank a budou tam kojit ostošest.

Ještě předtím se však do věci vložila ekonomka Markéta Šichtařová. „Nechť se jdou s kojením už všichni vycpat, jak prudérní mravokárci, tak kojící guerrily. Každý, pro koho je tohle ‚téma‘ tématem, na kterém je něco k řešení, je podle mě krapet na hlavu,“ podotkla k tomu Šichtařová na sociální síti Facebook. Jedním dechem dodala, že sama kojí „už 13 let bez přestávky“, ale má za to, že společnost musí řešit důležitější otázky. „Třeba zarazit neomarxistickou infekci?“ naznačila.

Ve spirále neustále se opakujících otázek, jestli je kojení na veřejnosti vhodné, či ne, vyzvala na twitteru Marie Sedláčková lidi, že by bylo spíše na čase si ujasnit, zda je kojení konzervativně pravicové, nebo liberálně levicové, nebo klasicky liberálně pravicové. „Co když je konzervativně levicové anebo třeba i anarchokapitalistické,“ dodala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…