Šídlo zveřejnil šokující nahrávku tajné schůzky na Hradě

24.12.2010 13:26

Jednání za zavřenými dveřmi odhaleno. Co se stalo na utajované úterní schůzce prezidenta s trojkoalicí, odhalil známý komentátor Jindřich Šídlo. Čtenáři ale nechápou, že jde o vtip.

Šídlo zveřejnil šokující nahrávku tajné schůzky na Hradě

Hospodářské noviny vypustily do světa záznam tajného jednání lídrů vládní koalice s prezidentem. Z nekalých politických kšeftů usvědčuje všechny, od ministra vnitra Radka Johna po hlavu státu Václava Klause.

Řada čtenářů ovšem nepochopila, že se jedná o vánoční humorný komentář Jindřicha Šídla. A informaci, že noviny disponují přepisem nahrávky skandální schůzky na Hradě, vzala vážně.

„...to by Klause usvědčovalo z toho, že je hlava proruské mafie, která rozkradla stát...," domnívá se jeden ze čtenářů v internetové diskusi pod článkem. „Bavil jsem se fantasticky až do chvíle, kdy jsem zjistil, kolik mezi námi žije blbů schopných tomu uvěřit," komentoval další diskutér serveru iHNed.cz.

Přiletěla vánoční kachna

Mystifikaci nahrává skutečnost, že text je bez jakéhokoli varování vydáván za skutečnou zprávu. „Komentátor HN Jindřich Šídlo získal záznam úterní schůzky prezidenta s lídry koalice," uvádí se pouze před přepisem údajného rozhovoru.

A poté už se Šídlo trefuje do politiků hlava nehlava. „Odmítám žít ve světě, kde padne vláda kvůli něčemu tak směšnému, jako je korupce, nebo řeči o černém financování politických stran," vzal si do úst prezidenta Václava Klause.

„Moc se omlouvám, pane prezidente," cituje zase údajného premiéra Petra Nečase. V pseudonahrávce dále například ministr vnitra Radek John vysvětluje snahu o odvolání prezidenta policii tím, že jeho straně - Věci veřejné - klesají preference.

Nejvíce to ale schytal Klaus. "Ta patří k vám, Vítku? Vy jste ale roztomilé děvče. Jakpak se jmenujete? Připomínáte mi jednu... No nic," obrací se prezident na ministra dopravy Víta Bártu s dotazem ohledně poslankyně VV Kristýny Kočí.

A čtenáři si článek vykládají každý po svém. „To i radní v Kocourkově působí důvěryhodněji než tvrdohlavej dědek na Hradě a slabý premiér se svými korupčními ministry," shrnul jeden ze čtenářů.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: az

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…