Šikanoval dámy, vtipkoval o jejich tělesné konstituci. Šéfredaktor Babišových novin pohnutě vysvětloval, proč musel zveřejnit špínu na ministra Chládka

28.05.2015 20:38

Česká televize se po osmé hodině večer věnovala odvolání ministra školství Marcela Chládka. Ve vysílání zaznělo, že šéf resortu možná ani nemusel vědět, co na něj premiér Bohuslav Sobotka chystá. Prohlášení k situaci vydal až po sedmé večer, přičemž na zítra chystá tiskovou konferenci. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl vyjádřil znepokojení nad tím, že ženy šikanoval politik ČSSD, a někdejší ministr školství Petr Fiala dodal, že Chládek nepředvedl téměř nic.

Šikanoval dámy, vtipkoval o jejich tělesné konstituci. Šéfredaktor Babišových novin pohnutě vysvětloval, proč musel zveřejnit špínu na ministra Chládka
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

„Respektují rozhodnutí pana premiéra,“ prohlásil Chládek. „Nemělo by se ale ustupovat lynči médií, které vlastní Andrej Babiš, protože v budoucnu se jejich obětí může stát kterýkoli člen vlády včetně premiéra,“ varoval Chládek. Připomíná, že vedl tvrdé spory s ministrem financí Babišem o navýšení rozpočtu školství. Šéf resortu mohl tušit, že bude odvolán, když šel na jednání s prezidentem Milošem Zemanem o jmenování – nejmenování tří profesorů.

„Bylo to takové špinavé politické tajemství sociální demokracie, poznamenal k tomu šéfredaktor MF Dnes, která informace o předpokládaném ministrově pádu přinesla. Článek vznikl poté, co se velmi dlouhou dobu sbíraly materiály, dokud nebylo k dispozici dost informací. „My jsme původně chtěli ten článek vydat před měsícem, ale nakonec jsme se rozhodli, že ještě budeme pátrat dál a shromažďovat další informace,“ konstatoval Plesl s tím, že se deník nechtěl k ministrovi zachovat „nefér“.

Od šéfredaktora také zaznělo, že ministr šikanoval především dámy, jedna z nich byla jasně zlomená a Pleslovi jí prý bylo velmi líto. „A to prosím dělal ministr za ČSSD, která se zaštiťuje posilováním práv žen. Ministr Chládek dělal vtipy např. o jejich tělesné konstituci,“ uvedl Plesl.

Ve vysílání ČT vystoupil také předseda ODS Petr Fiala, někdejší ministr školství, který prý měl již delší čas informace o tom, že ministr na své podřízené křičel a urážel je. Je tedy dobře, že premiér Bohuslav Sobotka řeší situaci alespoň teď.

„Já nevím, proč pan premiér říkal, že byl pan Chládek nejlepším ministrem školství, on zatím nic neudělal. Ty zákony, které předkládal do sněmovny, byly věci, které jsme připravili ještě my. Ale zase musím ocenit, že ministr Chládek zachovával určitou kontinuitu v práci resortu,“ ocenil Fiala. Školství ale rozhodně neprospěje výměna ministra, která bohužel bude otřesem pro tento úřad. Snad tedy bude mít premiér Sobotka šťastnější ruku a vybere do čela resortu nějakou osobnost, která bude řešit problémy školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…