Síkela svolal do Prahy Evropu a sdělil: Spotřebitel si zaslouží ochranu

24.09.2022 14:18 | Bleskově

Ministr průmyslu a obchodu za STAN Jozef Síkela sezval do Prahy své kolegy z EU, kteří mají ve svých zemích na starosti ochranu spotřebitele. V hlavním městě ČR jim sdělil, že evropští spotřebitelé si zaslouží co nejrychlejší ochranu před stávající energetickou nejistotou. Sám popsal, jak Česko chrání vlastní spotřebitele.

Síkela svolal do Prahy Evropu a sdělil: Spotřebitel si zaslouží ochranu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jozef Síkela

Jozef Síkela v roli ministra průmyslu a obchodu Česka, které ve druhé polovině roku 2022 předsedá EU, přivítal v Praze kolegy z ostatních unijních zemí. Debatovali o ochraně spotřebitele a Síkela podle ČTK na jednání zdůraznil, že v současné energetické krizi je třeba zbavit evropské spotřebitele nejistoty spojené s touto krizí.

„Fungování jednotného trhu Evropské unie se těžko obejde bez účinné politiky ochrany spotřebitele, její pravidla a vymáhání prohlubují důvěru v tržní prostředí a povzbuzuje celé hospodářství,“ řekl Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Byty

Ptáte se, jestli chceme byty, docela zbytečná otázka, když je tu o bydlení nouze. Jedna věc je ale stavět a druhá umožnit, aby byly pro lidi finančně dostupné, což nyní nejsou. Máte nějaké řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův recept: Když to neumíte doma, zaměříte se na zahraničí

23:00 Fialův recept: Když to neumíte doma, zaměříte se na zahraničí

„Vláda, která nezvládá vnitřní situaci, se začne obracet na zahraniční politiku,“ ukázal slovenský m…