Síkela už není v závětří. Šijí do něj z vládních řad. „Zaspal,“ ozvalo se

31.08.2022 15:40

Ministr průmyslu za STAN Jozef Síkela dostává na frak. Teď už nejen od opozice, ale také od partnerů v koalici. Jak předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), tak europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) naznačují, že Síkela při řešení energetické krize zaspal.

Síkela už není v závětří. Šijí do něj z vládních řad. „Zaspal,“ ozvalo se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Jozef Síkela, ministr průmyslu a obchodu za STAN, má problém. Vedle opozičních poslanců z řad SPD a ANO v čele s exministrem průmyslu Karlem Havlíčkem, už ho kritizují i někteří jeho koaliční kolegové. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

„Pan ministr Síkela prostě zaspal. Schůzku evropských ministrů energetiky měl svolat už dávno,“ zlobí se lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Nespokojenost se Síkelou podle všeho narůstá i v ODS.

„Pan ministr Síkela trochu zaspal. Bylo to vidět, když jsme jako hejtmani přišli s naším návrhem řešení, a najednou v éteru létaly nápady ministerstva, jak se rychle všechno řeší. Přitom ani hejtmani z hnutí STAN neměli informace, že pan ministr něco řeší,“ řekl jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba.

„Jsem přesvědčený, že celá krize a její dopady se měly řešit rychleji. Musíme se zlepšit. Ministr průmyslu se tomu věnuje nedostatečně, není možné podceňovat komunikaci,“ stěžuje si Vystrčil.

Miloš Vystrčil

  • ODS
  • PROFIL NENÍ POUŽÍVÁN.Případné dotazy na kontakty v Detailech
  • předseda Senátu

Podle serveru tkví teď největší Síkelův problém v tom, že už je pro smích jak obyčejným lidem, tak odborníkům. Odborníkům proto, protože místo pojmu „závěrná elektrárna“, což je poslední elektrárna v řetězci, která hraje důležitou roli při určení ceny elektřiny, používá termín „závětrná elektrárna“.

Premiér Petr Fiala (ODS) se ale prý do Síkelova odvolávání nehrne. Nechce se dostat do konfliktu se Starosty a nezávislými.

Předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan, který už se musel smířit s tím, že z postu šéfa civilní rozvědky odejde Petr Mlejnek, kterého on sám vybral, zdůraznil, že Síkela celou situaci kolem drahých energií skutečně řeší. I když i Rakušan má prý pochopení pro stoupající nervozitu mezi lidmi.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

22:31 Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

Prohlášení slovenského premiéra Roberta Fica (SMĚR-SD) o posílání vojáků na Ukrajinu vyvolalo rozruc…