Šikovní Piráti. Milion z veřejných peněz na vlastní kampaň. Petr Štěpánek po rockersku napsal, co se skrývá za vlajkou s lebkou a hnáty

14. 8. 2020 11:33

Petr Štěpánek se rozepsal o hlavním důvodu, proč v Evropě začaly vznikat Pirátské strany: Aby se mohlo na internetu svobodně krást, pardon, beztrestně stahovat. Nejinak tomu je v tuzemsku, kde se za vrchol všeho považuje, když si Piráti a spol. nechali poslat milion korun z veřejných peněz na LGBT festival Prague Pride. O tom naše redakce informovala několikrát, naposledy v pátek ráno.

Šikovní Piráti. Milion z veřejných peněz na vlastní kampaň. Petr Štěpánek po rockersku napsal, co se skrývá za vlajkou s lebkou a hnáty
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek
reklama

„Málokde se pirátům podařilo vstoupit do nejvyšší politiky. V tomto smyslu je Česká republika spíše výjimkou. Bohužel!“ píše Štěpánek v komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz s titulkem „šikovní bukanýři“. Pirátskou stranu přirovnává k námořním pirátům, kteří si také přivlastňovali a přivlastňují cizí věci. Stručně řečeno: Prostě kradou.

Zajímavé podle jeho slov je, kam se piráti, co se týče chápání svobody, za těch několik let své existence posunuli. Pokud jde například o svobodu slova, k té se už dávno neznají. „Co našim pirátům ale upřít nelze, je fakt, že jsou mediálně a marketingově zdatní a že se rychle učí. Dredy ani dlouhé vlasy v tom nejsou na překážku,“ dodává hudebník.

„Přesto je v české politice – i s mnoha exoty v parlamentních škamnách – evidentně vše při starém. Nové kádry, plující pod černou vlajkou s lebkou a zkříženými hnáty, se na zdejším politickém rybníčku zorientovaly velmi rychle. A tak i naši piráti, stejně jako skoro všichni ostatní, sice mají plná ústa boje proti korupci a zneužívání veřejných financí, nikterak jim to ale nebrání, když se naskytne příležitost přihrát si z veřejných peněz malou domů. Spíše teda velkou,“ zmiňuje Štěpánek, co aktuálně předvedli v souvislosti s festivaelm Prague Pride. 

„Pražský magistrát, rozuměj piráti a spol., poslal milion korun z veřejných peněz na LGBT festival Prague Pride. Zároveň piráti spojili s Prague Pride zahájení své volební kampaně. Suma sumárum: Piráti si poslali milion korun z veřejných peněz na svoji vlastní kampaň,“ pokračuje Štěpánek.

„Vskutku šikovní bukanýři! Kdo by to byl řekl, když piráti přišli s volebním heslem „Pusťte nás na ně!“, že to nemysleli tak, že je máme pustit na politickou konkurenci, ale na drancování veřejných rozpočtů,“ uzavírá svou glosu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naskákali na Babiše s Hamáčkem. Zatímco Prymula chystal tiskovku, opozice prováděla toto

17:21 Naskákali na Babiše s Hamáčkem. Zatímco Prymula chystal tiskovku, opozice prováděla toto

Premiér Andrej Babiš (ANO) proti opozici. I tak by se dalo hovořit o superdebatě Blesku před krajský…