Šílení Američané chystají jadernou válku. Propagandu mají ještě lepší než Hitler. Svět zachrání jen Rusko a Čína. Toto sepsal vlivný myslitel z USA

4. 1. 2015 20:29

Náměstek ministra financí za Reaganovy vlády a vlivný americký konzervativní komentátor Paul Craig Roberts má za to, že mráz přichází z Washingtonu. V USA prý žijí lidé, kteří stojí o vyvolání nukleární války, čemuž by měly ze všech sil bránit Rusko a Čína. Své kroky by měly koordinovat a bez varování činit takové ekonomické kroky, k nimž sahají i Spojené státy. Roberts navíc radí, kdy by k tomu mělo dojít.

Šílení Američané chystají jadernou válku. Propagandu mají ještě lepší než Hitler. Svět zachrání jen Rusko a Čína. Toto sepsal vlivný myslitel z USA
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.
reklama

Podle Robertse se Spojené státy připravují na válku již od George W. Bushe. Autor to napsal ve svém zamyšlení na začátek nového roku. V době, kdy byla Ruská federace slabá, usilovaly prý Spojené státy o nárůst počtu svých základen u ruských hranic. Teprve v roce 2008 se Rusko postavilo na odpor v případě krize v Gruzii, ale následně se ruská vojenská síla stáhla v domnění, že bude jednat s EU jako se subjektem nezávislým na Washingtonu. A to se ukázalo být chybou.

Hitler by mohl závidět

„Rusko však tehdy mělo stále za to, že Evropa je na Washingtonu nezávislejší, než skutečně je, a na dobré vztahy s Evropou spoléhalo i v domnění, že americkým základnám v Gruzii předejdou. Dnes už však ruská vláda na iluze, že Evropa má na nezávislou zahraniční politiku, nedá. Putin už ví, že evropští politici razí zájem Washingtonu, a diplomacie vůči Evropě tak ztratila jakýkoli smysl. Rozčarování nad vazalským statusem Evropy, v níž mají ruská gesta dobré vůle nulový efekt, neskrývá ani ministr zahraničí Sergej Lavrov," píše Roberts.

Celý text najdete ZDE.

Spojené státy a jejich vazalové prý dnes démonizují ruského prezidenta Vladimira Putina, označují ho dokonce za nového Adolfa Hitlera, a to i navzdory tomu, že to byly Spojené státy, které v minulosti bombardovaly celou řadu zemí. Média názory Washingtonu poslušně papouškují, a to dokonce tak poslušně, že by to dnešním Spojeným státům mohl závidět i Hitler.

Trumfy drží Rusko a Čína

V reakci na to všechno bylo Rusko nuceno aktualizovat svou vojenskou doktrínu a vymezit se proti NATO jako proti rozpínavému skupení, které ohrožuje samu existenci federace. „Jak ruská, tak čínská vláda už vyrozuměly, že hegemonistické ambice Washingtonu ohrožují samu existenci jejich zemí,“ píše. Proto akcelerují „propojení svých ekonomik i vojenského velení v jeden celek“. Díky „jednotě medvěda a draka jsou ze šílených neokonzervativních vidin ´amerického století´ hazardérské mrákoty. Na takovou zbraň, strategii a taktiku, jež by tyto ekonomiky na vzestupu, spojené v ´tandemu do všech důsledků´, byla s to ochromit, je krátká i bujná fantazie,“ upozorňuje Roberts.

Rusko a Čína prý dnes mají všechny trumfy v rukou a měly by to dát Washingtonu pocítit, v ekonomické rovině a v plné síle. Právě tak zabrání jaderné válce. Měly by to přitom učinit bez předcházejícího varování. Ekonomický úder vůči Západu je podle Robertse vhodné provést právě v roce 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…