Silně proticírkevně smýšlející europoslanec za ODS Zahradil není žádnou výhrou, oponuje Zdechovský publicistovi

29. 9. 2017 20:48

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) zareagoval na serveru KrestanDnes.cz na článek publicisty Františka Schildberga ohledně postoje k Evropské unii. Autor článku totiž podle Zdechovského uvedl, že není dobré volit KDU-ČSL, pokud je pro voliče „nejdůležitější říci NE bruselskému protikřesťanskému sociálnímu inženýrství“.

Silně proticírkevně smýšlející europoslanec za ODS Zahradil není žádnou výhrou, oponuje Zdechovský publicistovi
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

KDU-ČSL, jak píše dle Zdechovského Schildberger, má být spolu s TOP 09 probruselská až do zblbnutí. „Místo toho je v takovém případě lepší volit ODS, protože ‚má vůči Bruselu aspoň mírnou distanc‘,“ všímá si dále Zdechovský.

„Co má pan Schildberger na mysli ‚protikřesťanským sociálním inženýrstvím‘, na němž se KDU-ČSL údajně spolupodílí? Jsou jím snad různé šílené návrhy levice, které jsou protirodinné a protikřesťanské? Pokud ano, pak s autorem naprosto souhlasím v tom, že se jedná o velmi závažný problém. Ze spoluúčasti ale nemůže vinit KDU-ČSL, která naopak proti takovým výstřelkům na všech úrovních velmi ostře vystupuje. Sám se vždy snažím proti takovým rezolucím či dokonce závazným předpisům bojovat a pokaždé hlasuji proti jejich přijetí,“ zmínil Zdechovský.

  • Původní text ZDE

Následně se zeptal, když již byla Schildbergerem zmíněna ODS jako alternativa, zda skutečně tato strana dokáže bránit bruselskému protikřesťanskému sociálnímu inženýrství lépe než KDU-ČSL. „Ani tím bych si rozhodně nebyl jistý. Zdaleka ne všichni lidé v ODS mají ke křesťanství jednoznačně kladný postoj. Lidé jako je silně proticírkevně smýšlející europoslanec za ODS Jan Zahradil opravdu nejsou žádnou výhrou, pokud máme bránit přijímání jakýchkoli protikřesťanských rozhodnutí na evropské úrovni. Spíše naopak,“ dodal europoslanec.

Závěrem pak zmínil, že Brusel v podobě jakéhosi názorového monolitu jistě neexistuje. „I v Evropském parlamentu a dalších evropských institucích najdeme mnoho těch, kteří s takovými návrhy nesouhlasí. Nikdo si proto nemůže stěžovat na ‚zlý Brusel‘ a mluvit o něm ve třetí osobě. Česko je ale přímou součástí EU a může se na jeho rozhodnutích podílet spolu s ostatními členskými zeměmi. Koho si lidé zvolí do svých vlád a do Evropského parlamentu, tak bude vypadat i EU jako celek,“ uzavřel se slovy, že být proevropský vskutku neznamená souhlasit se vším, co se v rámci Unie schválí. 

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…