Silný úder Václava Klause z amerického deníku: Z Ruska strach nemám. Zato Merkelová, Macron a Juncker!

27.09.2018 20:31

Ruska rozhodně není třeba se bát, říká bývalý český prezident Václav Klaus. Hlavní hrozbou podle jeho slov jsou staré politické elity v čele s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, které cíleně likvidují národní státy a zavádějí bruselskou diktaturu. Exprezident to sdělil v rozhovoru pro americký list The Washington Time, napsal server Novinky.cz.

Silný úder Václava Klause z amerického deníku: Z Ruska strach nemám. Zato Merkelová, Macron a Juncker!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Je to diktatura starých politických elit Evropy. Počínaje paní Merkelovou a pány Junckerem a Macronem. Je to požadavek (k zavedení) multikulturalismu (ze strany) politicky korektních evropských elit, které chtějí nějakým způsobem direktivně zamíchat národy a zavést diverzitu. Je to kulminace evropského unifikačního projektu,“ sdělil Klaus americkému deníku.

Poté zmínil nedávný mezinárodní tenisový turnaj Laver Cup, v němž soutěžil tým Evropy proti družstvu sestavenému z hráčů zbytku světa, jako příklad toho, že k potlačování národních států v rámci Evropské unie už dochází. „EU nepotřebuje reformy, ale hluboké systémové změny,“ zdůraznil exprezident.

Vystoupení Česka z Evropské unie po vzoru Brexitu Klaus nevidí jako dobrou volbu. Země velikosti ČR se svou geografickou polohou si to podle jeho názoru nemůže dovolit. „Netěšíme se takovému luxusu, že bychom byli ostrovem. Jsme geograficky ve skutečném středu Evropy. Všichni naši sousedé jsou v EU, takže nesdílím názor řady mých kolegů a přátel, že by mohlo dojít k něčemu jako české verzi Brexitu,“ míní.

Původní text ZDE.

Obavu z Polska a dalších evropských zemí z Ruska bývalý český prezident označil za „lehce šílenou“. „Poláci stále žijí ve strachu z Ruska, což je lehce šílené, ale mám pro to určité pochopení. Já z Ruska strach nemám. Žádná z těch pobaltských zemí nemusí mít z Ruska strach,“ uzavřel někdejší český prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…