Šimáně s Travel Service ovládne České aerolinie. Odkoupí podíl státu i korejské firmy

06.10.2017 14:53

Česká televize informovala o tom, že společnost Travel Service odkoupí podíl jihokorejské společnosti Korean Air a ovládne tak České aerolinie (ČSA). Travel Service údajně odkoupí i státní podíl ve společnosti. Ministerstvo financí však zatím tuto informaci nepotvrdilo.

Šimáně s Travel  Service ovládne České aerolinie. Odkoupí podíl státu i korejské firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

„Společnost Travel Service ovládne České aerolinie. Dohodla se s Korean Air a státem na odkupu jejich podílů. Travel Service tak bude mít v ČSA 98 procent. Travel Service dosud vlastnila v přepravci 34 procent, Korean Air 44 procent a stát prostřednictvím Priska 19,7 procenta. Dvouprocentní podíl má Česká pojišťovna. Ministerstvo financí ale prodej státního podílu zatím nepotvrdilo,“ tvrdí Česká televize.

Celý článek naleznete zde.

České aerolinie tak ovládne skupina Unimex Group podnikatelů Jiřího Šimáně a Jaromíra Šmejkala. Téměř poloviční podíl v této skupině drží čínská investiční skupina CEFC. Společnost Travel Service přepravila za první pololetí 1,7 milionu cestujících. ČSA přepravila ve stejném období asi 1,2 milionu cestujících. Travel Service se tak stane podstatně silnějsí přepravní skupinou, než byla doposud, díky čemuž se jí může podařit vyjednat si např. lepší podmínky při koupi letadel.

 ČTK k tomu ovšem dodává, že vůbec není jisté, že stát svůj podil prodá. Ministerstvo prý prozatím v této věci nerozhodlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obdrží Železný kříž! Tomáš Halík cílem drsné srandy

12:42 Obdrží Železný kříž! Tomáš Halík cílem drsné srandy

Bývalý starosta městské části Praha-Koloděje Zbyněk Passer si utahuje z českého katolického kněze T…