Singer: Protiruské sankce mohou dopadnout na matky českých bank

26.11.2014 9:40 | Zprávy

Mateřské společnosti českých bank prý mohou mít problémy, protože v Rusku „zabředly" až příliš. Současné sankce Západu tak mohou nepřímo zasáhnout i je. Mluvil o tom v rozhovoru pro Lidové noviny guvernér České národní banky Miroslav Singer. Popsal také rizika, která se mohou objevit se vstupem České republiky do evropské bankovní unie.

Singer: Protiruské sankce mohou dopadnout na matky českých bank
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Miroslav Singer

Guvernér ČNB Miroslav Singer v rozhovoru pro LN také upozornil, že některé mateřské společnosti českých bank se na ruském trhu zaháčkovaly příliš silně a mohou mít kvůli tomu potíže. Jde o to, že obchodní válka mezi Evropskou unií a Ruskem může dopadnout právě na ně.

„Eskalace obchodní války vedoucí k akcím Ruska proti cizím bankám je schopna významně snížit cenu akcií některých bank, které tam podnikají,“ tvrdí Singer. To prý totiž také znamená, že se zvýší hrozba vyvádění peněz z českých bank do jejich zahraničních centrál v jiných zemích EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

21:25 Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr.) v rozhovoru na You…