Sirotci: Zmrdství! Hnojař, zločinec, stupňují se nadávky na Babiše. Ale zvedají hlavu lidé, kteří tvrdí, že je to celé úplně jinak

16.09.2018 20:47

Útoky proti Andreji Babišovi ve věci syrských sirotků se stupňují. Někteří politici, novináři či „opinion makeři“ již sahají i k vulgarismům na jeho adresu. Babiš v podstatě rozpoutal bouři na téma, jaký je „lidožrout“. Možná nejvulgárněji se směrem k předsedovi vlády vyjádřil člen Rady ČT. Objevují se však i pochybnosti o tom, jak to se sirotky ze Sýrie vlastně je...

Sirotci: Zmrdství! Hnojař, zločinec, stupňují se nadávky na Babiše. Ale zvedají hlavu lidé, kteří tvrdí, že je to celé úplně jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády v Hrzánském paláci
reklama

Předseda české vlády Andrej Babiš oznámil světu, že Česko nepřijme ani jednoho migranta. Ani když půjde o dětské válečné sirotky ze Sýrie. Senátní kandidát Marek Hilšer kvůli tomu premiéra označil za hyenu a psychopata. Jenže to byl teprve začátek. Na sociálních sítích rozpoutal Babiš bouři hněvu. Útoky proti Andreji Babišovi ve věci syrských sirotků se stupňují. Někteří politici, novináři či „opinion makeři“ již sahají i k vulgarismům na jeho adresu.

Fotogalerie: - V pátek u Marxe proti Merkelové

Německá policie kontroluje přicházející demonstran...
V Chemnitzu se schází další demonstrace proti imig...
V Chemnitzu: Merkelová musí pryč
Lidová tvořivost na demonstraci v Chemnitz: Radši ...
V pátek u Marxe. Demonstranti věří, že se z toho s...
Heslo na demonstrací v Chemnitzu: Dneska nože, zít...

Anketa

Kdyby si někdo v ČR na své náklady chtěl vzít domů sirotka ze Sýrie, měl by k tomu dostat možnost?

8%
92%
hlasovalo: 14713 lidí

Reportér Jan Tuna na sociální síti poznamenal, že i ve zvířecí říši platí, že fena poskytne mléko opuštěným štěňatům, když je vidí. Ale Babiš se odmítá držet i tohoto základního pravidla živých tvorů. Reportér navíc přidal fotky mnoha dětí, kterým jsme mohli pomoct, ale Babiš to odmítá. „To jsou ony. Děti, kterým jsme nepomohli a zavřeli jim dveře. Váleční sirotci... Hluboce se stydím za premiéra této země a za zemi a její obyvatele, kteří mu to umožňují!“ zdůraznil Tuna.   

Babiše označil za „ďábla“, který podle všeho okrádá Evropskou unii, okrádá občany členských států EU o jejich daně a odmítá podat pomocnou ruku těm, kteří to potřebují.

Aktivista Jan Rovenský poprosil všechny lidi, kteří jsou proti tomu, aby Česko přijalo padesát válečných sirotků, že si ho mají odebrat z přátel na sociální síti. Další aktivista, Jakub Pitron, se k Rovenskému přidal, ale místo slov prosím a děkuji volil podstatně tvrdší slovník. „Ty idiote slovenskej,“ obořil se na českého předsedu vlády Pitron. „Co si o sobě myslíš, ty hnojaři béčkovej,“ zuřil dál.

Senátor Václav Hampl prohlásil, že od Andreje Babiše v podstatě nic jiného ani nečekal. Jedním dechem doplnil, že kdyby se Nicolas Winton před druhou světovou válkou zachoval stejně, stovky českých dětí by nepřežily druhou světovou válku. Podle Hampla je teď povinností ČSSD vzpomenout si na své humanistické tradice a přimět premiéra, aby se začal chovat jinak.