Sirotci neprošli. Tak si Kalousek alespoň zaburácel před Sněmovnou, zde VIDEO

19.09.2018 20:15

Ve Sněmovně bylo ve středu odpoledne a večer velmi rušno. Poslanci se přeli o pakt OSN o migraci a pakt o uprchlících. Živo však bylo i na pražském Malostranském náměstí, kde několik demonstrantů tvrdě kritizovalo předsedu vlády Andreje Babiše. Zavítal mezi ně i Kalousek, který si z Babiše tropil žerty. Promluvil však také na vážnou notu – o přijetí 50 syrských válečných uprchlíků v Česku. Než Sněmovna návrh na přijetí syrských dětí hodila do koše, stihl si Kalousek zařečnit.

Sirotci neprošli. Tak si Kalousek alespoň zaburácel před Sněmovnou, zde VIDEO
Foto: Karel Sikora
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Velehradě

Skupina AUVA – Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi – uspořádala protestní akci na Malostranském náměstí v Praze. Pět jejích členů vyčkávalo na náměstí už od osmi hodin ráno, protože jinak by se prý na Malostranské náměstí vůbec nedostali. Kontrolovala je policie i antikonfliktní tým, ale protože jsou stále na místě, pravděpodobně nebyli shledáni nebezpečnými. A proč vlastně přišli? Chtějí vyzývat občany a přes ně zvolené politiky, aby na dnešním jednání Sněmovny vyjádřili nedůvěru vládě Andreje Babiše (ANO).

Výsledek hlasování, který Kalouska asi nepotěšil, ZDE

Video ZDE.

„Vymysleli jsme to parádně, protože ti politici, kteří nás přijdou nějakým způsobem podpořit, přijdou nám to vysvětlit, tak přímo po nich budeme chtít, aby nám řekli, proč se má tahle vláda shodit,“ popsal smysl celé akce jeden z členů skupiny AUVA na videu umístěném na sociální síti Facebook. Není přitom bez zajímavosti, že protestní akce samotná měla začít až po páté hodině odpoledne.

Odpoledne mezi demonstrující zavítal předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který všem připomněl, že TOP 09 Babišovu vládu nepodpořila. Dnes ji zato vyzývá, aby přijala usnesení, v němž dá najevo, že Česká republika přijme 50 syrských válečných sirotků.

„Dobrý den, ty platby pak vyřídíme bezhotovostně,“ začal Kalousek s humorem v narážce na tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO), že demonstranti protestující proti němu jsou placení. Když svá slova pronášel na TV Barrandov, generální ředitel Jaromír Soukup se ho neptal, zda má na to důkazy. Po sociálních sítích však začala kolovat vyjádření lidí, kteří protestovali proti Babišovi před Českým rozhlasem 21. srpna  2018, a ti odmítali, že by za účast na akci byli placení. Totéž zopakovali i před kamerami ČT.  

Kalousek však brzy přešel na vážnější notu. „My tam teď zápasíme o to, jestli Sněmovna řekne vládě, aby se postarala o pár sirotků v uprchlických táborech, kteří tam žijí. Máme mimořádnou příležitost říct české veřejnosti, ale také světové veřejnosti, že nejsme bez srdce. Ale já se trochu bojím, jak to dopadne,“ pravil Kalousek na videu taktéž kolujícím po sociální síti. Průběh jednání posléze potvrdil, že jeho obavy byl oprávněné. Sněmovna přijetí 50 syrských válečných sirotků nepodpořila.

Poté varoval, že sněmovní většina ANO, ČSSD a KSČM vyprazdňuje demokracii a navíc nás vede na periférii EU, což prý není nebezpečné ani tak pro dnešní šedesátníky, ale spíše pro jejich děti a jejich vnuky. A jako by to nestačilo, vláda prý navíc projídá naši budoucnost. Podle Kalouska je to vláda, která myslí jen na dnešek a jen na sebe. Vše, co je za hranicemi této země, považuje za nepřátelské.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …