Situace je vážná, tvrdí poslankyně Němcová. Doufá, že kauza Čapí hnízdo s lidmi zahýbe

12.08.2017 18:59

Předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS) věří, že kauza Čapí hnízdo s lidmi zahýbe a popřemýšlejí, koho volit. Uvedla to alespoň v rozhovoru pro server Echo24.cz.

Situace je vážná, tvrdí poslankyně Němcová. Doufá, že kauza Čapí hnízdo s lidmi zahýbe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

„Situace je vážná, ale asi každý, kdo se zabývá politikou, musel vědět, že pokud žijeme v právním státě, tak by kauza měla být nějak uzavřena. Otevřela se na mimořádné schůzi Sněmovny již před rokem a půl. Věděli jsme, že to šetří orgány činné v trestním řízení ČR i OLAF a čekalo se na rozuzlení. Věděli jsme, že ta tečka za případem ještě nebyla,“ zmínila Němcová. Podle ní je správné, aby se k nějakému rozhodnutí dospělo. „Doufám, že dojde k pravomocnému rozhodnutí,“ řekla.

Zda ona bude hlasovat pro vydání či nevydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO), jež požaduje policie kvůli zahájení trestního stíhání v celé kauze, sdělit nechtěla. „Jako předsedkyně výboru jsem vázána mlčenlivostí. Nesmím zveřejňovat žádné okolnosti, které se případu týkají, protože ten výbor je neveřejný. Z formálních důvodů nechci zavdat příčinu, aby se kolem rozpoutalo formalistické peklo, jestli jsem porušila nějaký předpis,“ řekla.

Původní text ZDE.

Závěrem pak uvedla, že přestože Babiš již několikrát různá podezření na svou osobu odvrátil, věří, že nyní se tak nestane. „Věřím, že kauza s lidmi zahýbe a že budou mít důvod popřemýšlet nad tím, jestli volbou tohoto muže dělají to nejlepší pro svou zemi a pro svoji budoucnost a jestli náhodou na politické scéně nenajdou nějakého lepšího reprezentanta. Doufám v to, že takováhle věc, která je už známá dlouho, bude takové vybídnutí k tomu, aby lidi popřemýšleli nad tím, koho volit,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…