Skandál pokračuje: Detektiv promluvil. Bradáčová vypustila nesmysl. A pravda se ukázala

05.03.2019 8:47

Ministerstvo vnitra se podle serveru Česká justice distancovalo od výroků vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové, podle níž vnitro označuje server ParlamentníListy.cz jako dezinformační. Ministerstvo vnitra toto tvrzení opakovaně odmítlo a dalo tak PL již po druhé za pravdu.

Skandál pokračuje: Detektiv promluvil. Bradáčová vypustila nesmysl. A pravda se ukázala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová
reklama

Minulý týden jsme informovali o nepravdě, kterou vůči portálu ParlamentníListy.cz použila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Kauza pokračuje a nyní má jednoznačné završení.

Anketa

Cítíte se víc jako Čech, či jako Evropan?

hlasovalo: 21742 lidí

Bradáčová ve vyjádření pro server Česká-justice.cz v souvislosti s rozhovorem exdetektiva Jiřího Komárka pro PL prohlásila, že Ministerstvo vnitra vede ParlamentníListy.cz jako dezinformační server.

ParlamentníListy.cz před týdnem v souvislosti s tvrzením vrchní státní zástupkyně připomněly, že samo Ministerstvo vnitra ČR již minulý rok v lednu prohlásilo, že žádný seznam dezinformačních médií nevede, a tedy nemůže PL za dezinformační server ani označovat.

Ministerstvo vnitra teď dalo ParlamentnímListům.cz opět za pravdu. Na zmíněném serveru Česká justice o tom ve svém článku píše novinářka Irena Válová, která se vnitra na výroky Bradáčové ptala.

„Žádné weby jako desinformační neoznačujeme, odmítá vnitro výroky Bradáčové,“ uvádí titulek na České justici. „Podle vyjádření Ministerstva vnitra pro Českou justici vnitro žádné weby za desinformační neoznačuje, žádné seznamy desinformačních webů nevytváří a konkrétní weby z hlediska způsobu informování neposuzuje. Posuzuje jen konkrétní informace,“ uvádí server.

Jak dále uvádí Česká justice, dezinformační servery vypadají a chovají se zcela odlišně. Například není zřejmá vlastnická struktura, kdo dané weby financuje, kdo jsou jejich redaktoři atd. „To však není případ portálu Parlamentní listy. Mediální podnik má existující sídlo, podnikovou strukturu a veřejně známou redakci, uvádí zdroje článků a slovo dává bez rozdílu názorům politiků a veřejně známým osobám,“ konstatuje Česká justice.

Původní rozhovory ParlamentníchListů.cz s bývalým policejním detektivem Jiřím Komárkem, na jejichž obsah Lenka Bradáčová pro Českou justici reagovala, naleznete ZDE:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

17:51 Český miliardář přesekl debatu o koronaviru: Bude recese. Závislost? Velká. A další věci

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček varuje, že zbytečná panika investorů ohledně koronaviru po…