Skauti na Hrad nakonec nedorazili, Ovčáček si hymnu zazpíval s jejich sympatizanty

26.04.2016 16:06

Na Pražském hradě si dnes hodinu po poledni měl zazpívat českou hymnu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček spolu se skupinou skautů. Jak ale informoval na svém twitterovém účtu novinář Václav Lang, skauti dnes na Hrad nakonec nedorazili.

Skauti na Hrad nakonec nedorazili, Ovčáček si hymnu zazpíval s jejich sympatizanty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček
reklama

Ovčáček si ale českou hymnu přesto zazpíval s několika sympatizanty skautů, jak dokazuje toto video, a také se zástupcem vedoucího kanceláře prezidenta republiky, který byl dříve skautem. Jak informoval server Blesk.cz, jeden ze sympatizantů skautů měl na bundě připnutý odznak rudých trenýrek. „My, kteří jsme měli čas přijít, jsme přišli zazpívat za ty, kteří museli zůstat v práci,“ řekla po zpěvu hymny svolavatelka akce, novinářka Petra Pospěchová.

Prezidentův mluvčí poděkoval sympatizantům skautů za notový záznam české hymny. „Byl dobrou pomůckou, abych nepěl hymnu jako kdysi K. Schwarzenberg,“ napsal Ovčáček rovněž na svém twitterovém účtu.

Celá akce měla být jakousi satisfakcí za incident, kdy v neděli zabránil policista skupině skautů zazpívat si na Pražském hradě českou státní hymnu. Důvodem měl být návštěvní řád, který zpěv v areálu Hradu prý zakazuje. Ovčáček uvedl, že přestože policista postupoval správně, byl příliš horlivý. Jeho potrestání ale Hrad vyžadovat nebude.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…