Školák Feri plánuje, do jakého výboru se ve sněmovně posadí. Ale papaláš z něj prý nebude

22. 10. 2017 20:11

Nejmladším poslancem ve sněmovně bude ve věku 21 let a 3 měsíce populární teplický radní Dominik Feri. Do sněmovních lavic se dostal z posledního místa kandidátky TOP 09 v Praze. „Papalášem nebudu, to bych si neodpustil. Dohlédnou na mě na Facebooku,“ nechal se slyšet Feri pro server iRozhlas.cz.

Školák Feri plánuje, do jakého výboru se ve sněmovně posadí. Ale papaláš z něj prý nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Teplický radní Dominik Feri

Feri se chce věnovat ve sněmovně zejména právní agendě. Sám totiž práva studuje. Jak uvádí serveru iRozhlas.cz, skloubit to bude asi nesmírně náročné, ale i v kampani už pracoval dost hodin denně. 

„Když najdu správnou rovnováhu mezi výkonem mandátu a školou, rozhodně to zvládnu. Velmi rád bych usedl v ústavněprávním výboru a spolupracoval s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy, mojí alma mater. Potom to podle mě začne dávat zajímavý smysl,“ sdělil Feri, jenž je známý svým liberálním postojem k osvojení či stejnopohlavním sňatkům. Právě i těmto tématům se chce věnovat. 

Původní text ZDE.

Na otázku, zda bude využívat veškerých náhrad, Feri neuměl odpovědět. Podle svých slov to musí nejprve nastudovat. Věří, že papalášem se nestane, už díky kamarádům rodině a přítelkyni. „Dohlížet na mě bude 80 tisíc odběratelů na Facebooku. K tomu papalášství a jisté aroganci plynoucí z mandátu... To bych si v životě neodpustil a chci se toho rozhodně vyvarovat,“ sdělil Feri. 

Závěrem se pak i vyjádřil k tomu, zda budou ve straně nutné radikální změny. „Takové věci absolutně nedokážu posoudit, to bude na postoji vedení strany a jeho stanovisku. Ve vedení strany nejsem, jsem řadový člen. Jistou míru sebereflexe, ať už týkající se marketingu nebo personálního obsazení, budeme muset provést. Důležitá bude i změna práce ve sněmovně. Považuji za selhání, že o ní vědělo méně lidí, než by mohlo. Budu o své práci důsledně referovat na různých kanálech – na Instagramu, Facebooku, blogu,“ řekl jasně. K podpoře či nepodpoře lídra Miroslava Kalouska se ještě nechtěl vyjadřovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

18:38 Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

Bývalý premiér a prezident Václav Klaus se ohradil vůči obsahu časopisu organizace Aspen Institute C…