Školné ne, zápisné si dokážu představit, svolil šéf Rady vysokých škol

08.06.2012 21:42

Předseda Rady vysokých škol a zároveň syn kandidáta na prezidenta Jakub Fischer vítá stažení věcného návrhu zákona o vysokých školách. Podle něj bude lepší se o zákonu domluvit s rektory a zároveň vítá možnost zápisného.

Školné ne, zápisné si dokážu představit, svolil šéf Rady vysokých škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto
reklama

„Rada vysokých škol i Česká konference rektorů žádaly ministerstvo o stažení obou návrhů - zákona o vysokých školách i o finanční pomoci studentům, protože nebyly dostatečně připravené a projednané. Bylo nutné obnovit vzájemnou důvěru a komunikaci o potřebných změnách ve vysokoškolském prostoru,“ vítá krok ministra Petra Fialy prorektor Vysoké školy ekonomické Jakub Fischer.

Podle něj je nutné spoustu věcí na vysokoškolském zákoně změnit. Krok nového šéfa resortu školství prý zvýšil šance na to, aby byly potřebné reformy přijaty. „Nechci říkat, jak dlouho to bude trvat ani to, že se názorově zcela shodneme. Neznám představu pana ministra o postupu prací, ale těším se, že se o tom poctivě a s hlubokou znalostí věcí budeme domlouvat,“ uvedl v rozhovoru pro Deník.cz.

Se školným Rada vysokých škol nesouhlasí, zápisné, byť ho odmítá studentská komora, si ale Fischer dokáže představit. „Jeho zavedení si dovedu představit, je to možná forma finanční spoluúčasti studentů na jejich vysokoškolském vzdělání,“ míní syn kandidáta na prezidenta.

Odmítl však, že by se zápisné použilo jako náplast za výpadek při financování vysokých škol ze státního rozpočtu. Pokud by to tak mělo být, vysoké školy by odmítly i zápisné.

„Snižování finančních prostředků jdoucích do vysokého školství i na vzdělávání jednoho studenta jsou dva velké současné problémy VŠ. Situaci proto může vylepšit, že budeme nabírat méně studentů, a to i s ohledem na demografickou a ekonomickou situaci České republiky,“ připustil Fischer.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta j…