Školství v Olomouckém kraji řídí KSČM, na protest vznikla petice

21.11.2012 10:26

Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci vznikla petice proti obsazení místa náměstka hejtmana pro školství komunistickým kandidátem Zdeňkem Švecem. Petici předají její organizátoři na konci listopadu hejtmanovi, píše dnes olomoucká příloha MF Dnes.

Školství v Olomouckém kraji řídí KSČM, na protest vznikla petice
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Autoři petice považují skutečnost, kdy bude mít školství na starosti člověk nominovaný KSČM, za schizofrenní. "Učitelé ve škole dětem vykládají o totalitě a událostech po roce 1948 a na krajském úřadě bude sedět náměstek navržený komunistickou stranou," uvedl důvody petice její iniciátor a vedoucí katedry historie Jaroslav Miller.

Takovou souvislost Švec, který je nestraník, odmítá. Uvedl, že žádnou ideologii prosazovat nebude a olomoucké hejtmanství především přerozděluje peníze pro krajem zřizované školy. Změnu ve funkci nepředpokládá ani hejtman Jiří Rozbořil.

Proti komunistické radní pro školství se bouří jihočeští studenti, rovněž v Královéhradeckém kraji proti stejně stranicky obsazené funkci některé školy protestovaly.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…