Skoro devět tisíc korun za jednu cestu z letiště. Pražští taxikáři mají opět ostudu

04.05.2019 20:51

Nečisté praktiky českých taxikářů pokračují. Na pražském Letišti Václava Havla byl odhalen další případ podvodného jednání: taxikář si od turistů za cestu do hotelu v Praze 5 vyžádal horentní částku téměř devět tisíc korun. Taková taxa se ale klientům zdála podezřelá a tak se obrátili rovnou na policii, informuje server Echo24.cz.

Skoro devět tisíc korun za jednu cestu z letiště. Pražští taxikáři mají opět ostudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další den protestů pražských taxikářů proti službě Uber. Ze srazu na Strahově vyjeli demonstrovat do ulic města
reklama

Přitom cena za převoz na takovou vzdálenost se obvykle pohybuje okolo 550 korun. Taxikář však turistům naúčtoval přesně částku 8700 korun. Požádali tak o pomoc policii, která přivolala na pomoc strážníky městské policie z „taxi týmu“. „Turistům se nezdála částka požadovaná za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu ve Stroupežnického ulici v Praze 5,“ uvedla mluvčí městských strážníků Irena Seifertová důvod, proč se na ně turisté obrátili.

Díky popisu vozidla taxikáře a údajům ze stvrzenky se tak policie dokázala spojit s manažerem firmy provozující taxislužbu a řidiče dohledat. Když byl taxikář odhalen, k podvodu se ihned přiznal. Po dohodě peníze turistům vrátil a za své chování se omluvil. „Strážníci muže poté na místě vyřešili v souladu se zákonem o silniční dopravě a také vyrozuměli příslušný správní orgán,“ dodala mluvčí.

Původní zdroj ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…