Škromach křičel v Senátu na Kuberu. Kvůli příplatku 1200 korun pro důchodce

10.12.2015 14:13

Bouřlivá atmosféra provázela v horní parlamentní komoře schválení jednorázového příspěvku důchodcům ve výši 1200 Kč. Podle serveru iDnes.cz kvůli této věci před hlasováním dokonce senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) na svého kolegu z ODS Jaroslava Kuberu křičel.

Škromach křičel v Senátu na Kuberu. Kvůli příplatku 1200 korun pro důchodce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Zdeněk Škromach

„Obrali jste důchodce, o co se dalo, že vás hanba nefackuje,“ vyčetl Škromach Kuberovi. „Vaše povinnost přece je, abyste mlčeli a schválili to,“ rozčiloval se Škromach. Vadilo mu, že senátor za ODS mluvil o tom, že by senioři mohli dostat o dvě stovky víc než 1200 korun.

Celý text je ZDE

„Podporováni by měli být ti, kteří si podporu zaslouží,“ řekl před tím Kubera s tím, že jeho ODS bývá prezentována jako strana, která není dostatečně sociálně citlivá, což – jak zdůraznil – není pravda. Senioři jsou podle něj takovou skupinou, která si na rozdíl od jiných nemůže pomoci sama.

Jenže Škromach pak Kuberu obvinil, že se snaží zákon upravit proto, aby se musel vrátit do Sněmovny, a doufá, že se pak už pro příspěvek důchodcům nesežene dost hlasů. Kubera na tuto výtku už nereagoval.

Senát nakonec jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 1200 korun, který má být vyplacen v únoru, schválil. Pro bylo 66 senátorů, proti nebyl nikdo, zdrželo se jen šest senátorů. Nutný už je jen podpis prezidenta Miloše Zemana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

10:44 Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

Mnozí čeští politici zaujímají odmítavý postoj k úmyslu rodící se vlády budoucího německého kancléře…