Skromný šéf pražské ODS. Podívejte se, co označil za úspěch v senátních volbách

19. 10. 2014 18:02

Šéf pražské ODS Filip Humplík hodnotí výsledky strany po senátních volbách. Navzdory tomu, že se nikdo ze tří kandidátů ODS v Praze nestal senátorem, hovoří o úspěchu, tedy „svého druhu“, pokud vezmeme v potaz, proti jak silným kandidátům stály osobnosti v dresech se značkou ODS.

Skromný šéf pražské ODS. Podívejte se, co označil za úspěch v senátních volbách
Foto: Archiv FH
Popisek: Předseda pražské ODS Filip Humplík

V rozhovoru pro server Lidovky.cz Humplík prohlašuje, že úspěchem pro ODS v dané celostátní situaci byl už postup tří pražských kandidátů do druhého kola.

„Stojím si za všemi třemi kandidáty. Myslím si, že je úspěch, že pan Schwarz za nás kandidoval. Je to nezávislý kandidát a není tajemstvím, že se o něj ucházelo více stran. Třeba pan Babiš ho chtěl do čela kandidátky ANO. My jsme věděli, že tento souboj nebude jednoduchý. Pan Hampl je veliká osobnost. Pro nás je úspěch postup do druhého kola, nehledě na to, že pan Hampl je kandidátem asi čtyř nebo pěti stran, takže výsledek skutečně není žádná tragédie,“ tvrdí Humplík.

To ovšem nic nemění na tom, že by byl rád, kdyby na tom za dva roky byla ODS lépe. I tak prý bude třeba zhodnotit výsledky jednotlivých kandidátů. Humplík připouští, že u senátora Kladívka se mohl projevit např. efekt únavy voličů ze senátora. Možná prostě chtěli změnu. Předseda pražské ODS také znovu připomíná, že Tomáš Kladívko stál proti zakladatelce nadace Naše dítě Zuzaně Baudyšové, což byla velmi silná kandidátka.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY senátních voleb

Fotogalerie: - Druhé kolo senátorských voleb

Pavel Bělobrádek přišel na tiskovou konferenci se ...
Steinerův sál v Lidovém domě, kde představitelé ČS...
Představitelé ČSSD přicházejí na tiskovou konferen...
Tisková konference ČSSD k výsledkům druhého kola s...
Miroslav Nenutil obhájil post senátora
Milan Štěch obhájil své senátorské křeslo také

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

5:44 Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká t…