Šlachta si hledá advokáta. Po žalobě od státního zástupce, kterému naložil v knížce

23.11.2020 16:25

Někdejší náměstek pražského vrchního státního zastupitelství Libor Grygárek podává žalobu na ochranu osobnosti na bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu. Požaduje po něm omluvu a půl milionu, a to za podle Grygárka lživá tvrzení v knize Třicet let pod přísahou, kterou právě Šlachta vydal. Ten se následně k tomu vyjádřil na svém facebookovém profilu.

Šlachta si hledá advokáta. Po žalobě od státního zástupce, kterému naložil v knížce
Foto: repro FB, tan
Popisek: Robert Šlachta
reklama

Grygárek s žalobou na Šlachtu přišel podle serveru Česká-justice.cz poté, co Nejvyšší soud v Brně odmítl v půlce září stížnost nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana proti zastavení jeho stíhání. „Žalovaný napsal knihu bez dodržování jakýchkoli zákonných, ale i morálních pravidel, aniž jakkoliv zohlednil známé výsledky trestního řízení. Nejen že v knize publikuje neveřejné údaje z trestního spisu, ale navíc vytváří další fabulace, čímž újmu způsobenou žalobci jen dále prohlubuje,“ píše se v žalobě. 

Šlachta ve své knize popsal Grygárkovu kauzu velmi barvitě, i s detaily z vyšetřování. Hovoří o něm i na diskusích. Grygárek přitom čelil obžalobě ze zneužití pravomoci v souvislosti s lobbistou Romanem Janouškem. 

Grygárek nyní žaluje Šlachtu kvůli ochraně osobnosti. Vadí mu údajně Šlachtova lživá tvrzení. Podle něj je žaloba již vypracována a podána bude v nejbližších dnech. „Žalované výroky zásadním způsobem zasahují do profesního života žalobce, který působí jako advokát. Poškozeny byly také rodinné a další osobní vztahy žalobce, když tento je soustavně neoprávněně žalovaným obviňován z páchání trestné a jiné protiprávní činnosti, a to i přesto, že byla všechna podezření zákonným způsobem vyvrácena,“ stojí také v Grygárkově žalobě. 

„Nový den a nová žaloba. Já těm lumpům pěkně ležím v žaludku. Teď tu máme pana Grygárka, kamaráda Romana Janouška. Jde na mě podávat žalobu kvůli tomu, co o něm píšu v knížce. Budu se možná opakovat, ale musím to zase napsat. Za vším, co je v knížce, si stojím. A nebudu se za to nikomu omlouvat. A to v té knížce zdaleka není všechno, co bych chtěl k takovým lidem, jako je pan Grygárek, říct. No, uvidíme, co od něj konkrétně přijde. Já si jdu mezitím hledat dobrého advokáta,“ poznamenal na svém facebookovém profilu Šlachta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …