Šlachtův podřízený prý donášel přes prostředníka Janouškovi

04.12.2015 9:16

Odsouzenému lobbistovi Romanu Janouškovi měl donášet cenné informace Luděk Vokál, šéf oddělení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), kterému velí Robert Šlachta. Vokál měl informace předávat Janouškovi přes brněnského podnikatele Albina Arifoviče. Píše o tom deník Právo, informoval server Novinky.cz.

Šlachtův podřízený prý donášel přes prostředníka Janouškovi
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek

Oba muži se prý sešli ve VIP salónku pražského hotelu Corinthia, který si prý Arifovič delší dobu platil a fakticky používal na schůzky. Jenže vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) do něj nechali nasadit prostorové odposlechy.

Celý text je ZDE

Také Arifoviče inspekce obvinila, protože prý Vokálovi za jeho služby pořídil mimo jiné novou Škodu Octavia za zhruba půl milionu korun. I když se oba údajně snažili předání auta jako úplatku zakrýt domnělou smlouvou o půjčce, doplatili na to, že je už nějakou dobu inspekce sledovala a odposlouchávala. Server uvádí, že informace o Janouškovi byla jen jednou z těch, které GIBS zaznamenala.

Sám Šlachta prý v ničem namočený není

Přestože v minulosti byl Vokál spolupracovníkem Šlachty, podle informací Práva odposlechy aktuální propojení Arifoviče na Šlachtu či přímo schůzky s ním neprokázaly.

Janoušek si v současnosti v brněnské věznici odpykává trest 4,5 roku vězení za dopravní nehodu z března 2012, kdy v opilosti srazil na křižovatce v Praze 4 ženu a z místa ujel.

Policista měl podnikateli říct, aby se objednal u Janouška ve vězení na návštěvu

Vokál údajně Arifovičovi řekl, ať se objedná u Janouška na návštěvu a oznámí mu dobrou zprávu, že jej už ÚOOZ neprověřuje jako podezřelého v souvislosti s tzv. kauzou Nagyová. Arifovič si pak prý návštěvu v brněnské věznici domluvil a v květnu za Janouškem, který je prý jeho známý, skutečně byl.

Server upozorňuje, že informace o tom, že Janouškovi už nyní nic v souvislosti s případem bývalé šéfky sekretariátu premiéra Jany Nečasové (dříve Nagyové) od policie nehrozí, je zásadní především v tom, že prověřování tohoto lobbisty a dalších pražských podnikatelů celou kauzu Nagyová rozjelo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…